Teatr Wybrzeże nagrodzony

Teatr Wybrzeże nagrodzony

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dzisiaj o godzinie 16.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże zostały wręczone Nagrody Teatralne Miasta Gdańska oraz Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2013 roku.

Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże i związani z nim artyści otrzymali następujące nagrody:

* Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Adama Nalepy za reżyserię CZAROWNIC Z SALEM Arthura Millera w Teatrze Wybrzeże.

* Honorowa Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska za Przedstawienie Roku dla Teatru Wybrzeże za CZAROWNICE Z SALEM Arthura Millera w reżyserii Adama Nalepy.

* Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury dla Ewy Jendrzejewskiej z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej, dla Krzysztofa Gordona z okazji jubileuszu 45-lecia pracy artystycznej oraz dla Bogusławy Czosnowskiej z okazji jubileuszu 70-lecia pracy artystycznej.

* Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Adama Nalepy za reżyserię CZAROWNIC Z SALEM Arthura Millera w Teatrze Wybrzeże.

* Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Katarzyny Dałek za rolę Abigail Williams w CZAROWNICACH Z SALEM Arthura Millera w reżyserii Adama Nalepy w Teatrze Wybrzeże.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

FOTORELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD TEATRALNYCH