Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr

Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr

Z przyjemnością informujemy, że Teatr Wybrzeże został doceniony w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014". Krytycy teatralni wyróżnili MARTWE DUSZE, Janusza Wiśniewskiego, Jerzego Satanowskiego, Agatę Bykowską i Radosława Paczochę.

KATEGORIA NAJLEPSZE PRZEDSTAWIENIE

Szymon Spichalski: WOYZECK, reż. Mariusz Grzegorzek, Stary T. w Krakowie; ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH, reż. Ryszard Peryt, T. Polski w Warszawie; MARTWE DUSZE, reż. Janusz Wiśniewski, T. Wybrzeże w Gdańsku.

KATEGORIA NAJLEPSZA POLSKA SZTUKA

Wojciech Majcherek: BRONIEWSKI Radosława Paczochy; DWOJE BIEDNYCH RUMUNÓW MÓWIĄCYCH PO POLSKU Masłowskiej w T. Studio w Warszawie; DOWÓD NA ISTNIENIE DRUGIEGO WOJTYSZKI w T. Narodowym w Warszawie.

KATEGORIA NAJLEPSZA REŻYSERIA

Szymon Spichalski: Janusz Wiśniewski, MARTWE DUSZE, T. Wybrzeże w Gdańsku; Kuba Kowalski, MIZANTROP, T. Polski w Poznaniu.

KATEGORIA NAJLEPSZA MUZYKA

Szymon Spichalski: Piotr Łabonarski, RZECZ O BANALNOŚCI MIŁOŚCI, reż. Wawrzyniec Kostrzewski, T. Dramatyczny w Warszawie; Jerzy Satanowski, MARTWE DUSZE, reż. Janusz Wiśniewski, T. Wybrzeże w Gdańsku.

KATEGORIA NAJCIEKAWSZY DEBIUT

Zbigniew Majchrowski: Agata Bykowska w SEANSIE Noela Cowarda w reż. Adama Orzechowskiego, T. Wybrzeże.