Cóż to był za weekend!
Tanecznym krokiem otworzyliśmy Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi!
Cały autokar aktorek i aktorów, muzyków oraz realizatorek i realizatorów przebył ponad 300km! Kierownikiem wycieczki był reżyser spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda”, dyrektor teatru - Adam Orzechowski!
W ramach festiwalu zagramy również „Wyzwolenie” 31.05 na Dużej Scenie w Gdańsku.
Następny festiwalowy przystanek: Festiwal Lamentacje.
Co napisalibyście w swoim orędziu? Wczoraj odbył się pierwszy warsztat w ramach Dni Otwartych w Teatrze Wybrzeże.
Niech teatr będzie jak ogród – pełen różnorodnych głosów, barw i emocji. Niech rośnie w nim ciekawość świata, niech zakwitają spotkania, a każde przedstawienie kiełkuje w sercach, jak ziarno myśli, które długo dojrzewa.
Zachęcamy do przeczytania pełnego tekstu orędzia wybitnego greckiego reżysera i dramatopisarza, założyciela Teatru Attis, twórcy unikalnej metody pracy z aktorem.