TAJEMNICZA IRMA VEP w Kwidzynie

TAJEMNICZA IRMA VEP w Kwidzynie

Miło nam poinformować, że już jutro o godzinie 19.00 TAJEMNICZA IRMA VEP Charlesa Ludlama w reżyserii Adama Orzechowskiego zostanie zaprezentowana w Kwidzyńskim Centrum Kultury.

O SPEKTAKLU

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów.

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

„Świetne aktorstwo, absurdalny humor i mnóstwo autoironii - spektakl Teatru Wybrzeże TAJEMNICZA IRMA VEP to półtorej godziny doskonałej zabawy."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Występują: Łukasz Konopka i Marek Tynda.

Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)
Prapremiera: 25 lipca 2009 roku na Scenie Letniej