Szybki Kurs Dykcji online

Szybki Kurs Dykcji online

Zapraszamy Państwa na Szybki Kurs Dykcji online! Seria dostępna jest bezpłatnie i bezterminowo na platformie VOD Teatru Wybrzeże: www.vod.teatrwybrzeze.pl Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji. Dostępnych jest już pięć odcinków serii, kolejne trzy już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy do wspólnego ćwiczenia!

O Szybkim Kursie Dykcji

Każdy, kto chce być dobrze zrozumiany powinien zadbać o wyraźną wymowę, jeden z podstawowych elementów komunikacji. Zapraszamy na Szybki Kurs Dykcji online - serię kilkunastominutowych filmów instruktażowych. Każdy odcinek zawiera praktyczne ćwiczenia do wykorzystania na co dzień. Przez tajniki wymowy prowadzi nas aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska, a w charakterze kursantki partneruje jej Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji.

Seria dostępna dla osób niewidomych i niedowidzących.

Projekt dofinansowano w ramach programu Kultura Dostępna ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dostępne odcinki:

1. Ćwiczenia rozluźniające

W pierwszym odcinku będziemy parskać, wytykać język i robić dziubki. Wszystko w celu rozluźnienia mięśni twarzy.

2. Ćwiczenia oddechowe

W drugim odcinku pobawimy się w szamana i porozciągamy przeponę. Położymy się też na wdechy i wydechy.

3. Otwieranie dźwięku

Trzeci odcinek to już wyższy poziom wtajemniczenia. Dowiecie się bowiem, jak otworzyć dźwięk. Będziemy wykonywać ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe. Polecamy każdemu, kto dużo pracuje głosem i nie chce go zedrzeć.

4. Samogłoski

W czwartym odcinku skupimy się na samogłoskach i związanych z nimi emocjach. To nam pomoże w ćwiczeniu izolowanym twarzy.

5. Łamańce językowe

Piąty odcinek poświęcimy trudnym zbitkom językowym . Pokażemy także, do czego w ćwiczeniu dykcji może przydać się zwykły korek (po winie lub przed winem).