Sylwester w Teatrze Wybrzeże

Sylwester w Teatrze Wybrzeże

W wieczór sylwestrowy zaprezentujemy Państwu trzy znakomite tytuły - UWIEDZIONYCH o godzinie 19.00 na Dużej Scenie, PAR PARANOJE o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia oraz PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA o godzinie 21.00 na Scenie Kameralnej.

Bilety na UWIEDZIONYCH w cenie 120 zł normalny, 100 zł ulgowy, 80 zł galerie, bilety na PAR PARANOJE w cenie: 100 zł normalny, 80 zł ulgowy, bilety na PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA w cenie 100 zł normalny, 80 zł ulgowy.

O SPEKTAKLACH

FREDRO: CUDZOZIEMCZYZNA/
BOHOMOLEC: MAŁŻEŃSTWO Z KALENDARZA
Opracowanie tekstu, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia, video: Mirek Kaczmarek
Asystent reżysera: Piotr Chys
Inspicjent-sufler: Joanna Januszewska

Dwa teksty. Dwóch autorów. Dwie epoki. Dwie wykluczające się ideologie. Jeden spektakl. Rozmowa o Polsce jako prowincji w poszukiwaniu tożsamości. Z jednej strony zachłyśnięcie się Europą otwartych granic, z drugiej - hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Każda ze stron przekonana jest, że ma rację, że posiada monopol na prawdę. Ale tak nie jest, bo w grze na ideologie nie chodzi o prawdę. Chodzi o to, żeby się różnić. Jak wyjść z tego konfliktu? Nie wiadomo. Ale wiadomo, że trzeba. Koniecznie.

W spektaklu występują: Grzegorz Gzyl (Radost/ Staruszkiewicz), Katarzyna Kaźmierczak (Zofia/ Eliza), Małgorzata Oracz (Julia/ Bywalska), Agata Bykowska (Agata), Piotr Chys (Zdzisław/ Johan), Marcin Miodek (Astolf/ Chudecki), Michał Kowalski (Marnotrawski), Piotr Łukawski (Etienne/ Ernest), Jarosław Tyrański (Jakub/ Anzelm).

Premiera: 6 sierpnia 2016 roku na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.
Czas: 1 godzina 50 minut (bez przerw)

Charles Ludlam
PAR PARANOJE
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia, kostiumy, światło: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Asystent reżysera: Cezary Rybiński
Inspicjent - sufler: Jerzy Gutarowski

Prapremiera przewrotnej komedii satyrycznej o awangardowej sztuce, współczesnych związkach i seksualnych obsesjach, a przede wszystkim zjadliwa karykatura pseudo osiągnięć współczesnej psychiatrii i psychoanalizy. Charles Ludlam, autor kultowej pruszczańsko-wybrzeżowej TAJEMNICZEJ IRMY VEP stworzył kapitalną partyturę dla czwórki błyskotliwych aktorów, potrafiących w tym materiale znaleźć punkt wyjścia również dla aktorskich improwizacji.

W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz (Dr Leonard Silver), Anna Kociarz (Dr Karen Gold), Katarzyna Z. Michalska (Eleanor), Cezary Rybiński (Freddy).

Prapremiera: 2 lipca2016 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Charles den Tex i Peter de Baan
PEŁNIA SZCZĘŚCIA
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL
Asystent reżysera: Małgorzata Brajner
Inspicjent, sufler: Joanna Januszewska

Ellen i Tom są szczęśliwym, bezdzietnym małżeństwem z dwudziestoletnim stażem. Bezdzietnym z wyboru. Ich życie naznaczają racjonalne wybory, błyskotliwe kariery i przekonanie o własnym szczęściu. Pewnego wieczoru składa im wizytę Mara, najlepsza przyjaciółka Ellen, podobnie jak oni, kobieta sukcesu. Ta wizyta, a w zasadzie pewna nie do końca moralna propozycja, z jaką przychodzi Mara wywróci uporządkowane życie całej trójki i skonfrontuje ich z emocjami, których dotąd skutecznie unikali.

W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Ellen), Sylwia Góra-Weber (Mara) i Marek Tynda (Tom).

Prapremiera: 26 lutego 2016 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny (bez przerw)