Sukces Teatru Wybrzeże

Sukces Teatru Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Starej Aptece odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagród Teatralnych Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2021 roku. Z radością informujemy, że Spektaklem Roku Województwa Pomorskiego została NIECZUŁOŚĆ! Teatralne nagrody powędrowały również do Małgorzaty Brajner, Sylwii Góry, Leny Frankiewicz, Pawła Aignera i Olo Walickiego. Laureatom serdecznie gratulujemy!

*Honorowa Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego za Spektakl roku 2021 dla spektaklu NIECZUŁOŚĆ na podstawie powieści Martyny Bundy w reżyserii Leny Frankiewicz.

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Leny Frankiewicz za reżyserię spektaklu NIECZUŁOŚĆ na podstawie powieści Martyny Bundy; za przejmującą, refleksyjną i ciekawie skomponowaną inscenizację herstorycznej sagi kaszubskiej o uniwersalnym znaczeniu.

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Sylwii Góry za wyraziście poprowadzoną, poruszającą i zapadającą w pamięć kreację doświadczonej życiem Rozeli w spektaklu NIECZUŁOŚĆ w reżyserii Leny Frankiewicz.

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Pawła Aignera za reżyserię spektaklu AWANTURA W CHIOGGI Carla Goldoniego.

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Małgorzaty Brajner za kreację Zosi w spektaklu EMIGRANTKI Radosława Paczochy w reżyserii Elżbieta Depty.

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Olo Walickiego za skomponowanie muzyki do spektaklu NIECZUŁOŚĆ na podstawie powieści Martyny Bundy w reżyserii Leny Frankiewicz.