Sukces KARMANIOLI!

Sukces KARMANIOLI!

W minioną sobotę na Dużej Scenie odbyła się pierwsza premiera sezonu 2019/2020 - KARMANIOLA czyli OD SASA DO LASA Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Aignera. Przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

„Rzadko się zdarza oglądać tak doskonale dostrojony aktorsko zespół, działający w spektaklu Pawła Aignera jak jeden instrument. [...] Jedna z najlepszych komedii ostatnich lat w Teatrze Wybrzeże.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Zachwycona publiczność gorącymi brawami zmusiła aktorów Teatru Wybrzeże do bisowania piosenki finałowej. [...] Jest to wspaniałe, mądre, dowcipne przedstawienie.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Powstał znakomity spektakl, który obowiązkowo trzeba zobaczyć.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Mamy tu inteligentną zabawę słowem i konwencją, świetne aktorstwo, znakomite pomysły realizatorskie i takie poczucie humoru, że publiczność premierowa na przemian klaskała i zanosiła się od śmiechu. A na finał zażądała bisu.”

Anna Umięcka, gdansk.pl

„Najnowsza produkcja Teatru Wybrzeże to hit, który na długo zagości na afiszu.”

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska

„Spektakl Aignera to jedna z najlepszych propozycji klasycznych tekstów na polskich scenach. Odkrywa dla współczesności znaną, ciekawą i wartą uwagi sztukę, czci Moniuszkę (coś dla rocznicofilów), a przede wszystkim stara się, używając jej sztafażu, powiedzieć o nas i naszym świecie coś ważnego. Wszystko to robi na dodatek z humorem i ironią, z pełnym zaangażowaniem twórców oraz znakomitym rzemiosłem aktorów.”

Tomasz Domagała, członek Komisji Artystycznej V Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA.

„Aigner w swoich przedstawieniach najbardziej dba o to, by na scenie pojawiała się galeria wyrazistych postaci. Każda rysowana jest starannie, z dbałością o szczegół, zawsze grubą kreską, nie mając w sobie przy tym nic z karykatury, bo reżyser, świetnie współdziałający z aktorem, patrzy na tę galerię osobliwych typów ciepło, z niezmienną sympatią.”

Jarosław Zalesiński, miesięcznik Teatr

„Pomysł był dość zaskakujący, lecz okazał się strzałem w dziesiątkę. [...] W spektaklu Aignera widzimy bowiem jak w lustrze - niby krzywym, groteskowym, ale też po prostu wyostrzającym nasze rysy naturalne - swoje pieniactwo i swary bratnie ponad wiekami, lecz także i te, a może przede wszystkim te, których jesteśmy świadkami tu i teraz.”

Artur D. Liskowacki, Kurier Szczeciński