SOLNESS na Scenie Malarnia

SOLNESS na Scenie Malarnia

Zapraszamy Państwa na jeden z najbardziej tajemniczych dramatów Ibsena - SOLNESSA w reżyserii Iwo Vedrala ze znakomitym Grzegorzem Gzylem w roli tytułowej. Spektakl zostanie zaprezentowany jutro oraz w najbliższy piątek na Scenie Malarnia.

Halvard Solness jest właścicielem świetnie prosperującej pracowni projektowej. Właśnie finalizuje budowę swojego nowego domu, którego właściwie ani on, ani jego żona już nie potrzebują. Stary spłonął dwanaście lat wcześniej. W pożarze zginęły ich kilkumiesięczne bliźniaki. Któregoś dnia w pracowni Solnessa zjawia się o połowę od niego młodsza Hilda Wangel. Nie ma bagaży ani pieniędzy. Twierdzi, że kiedy miała dwanaście lat, w górskim Lysanger, Solness całując ją i przytulając obiecał, że pewnego dnia powróci i zbuduje dla niej królestwo. Znużona czekaniem zjawia się po dziesięciu latach i żąda spełnienia obietnicy...

„Gdański SOLNESS jest niczym szlachetny kamień, mieniący się różnymi odcieniami w zależności od kąta spojrzenia. Jest tu dramat rodzinny, psychologiczny, społeczny, jest i wielka metafora, symbol, uniwersalizm, metafizyka, czyli wszystko, co najlepsze w Ibsenie."

Barbara Świąder, Teatr

Henrik Ibsen
SOLNESS
Przekład: Włodzimierz Lewik
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Iwo Vedral
Scenografia: Karolina Sulih
Konsultacja ruchu scenicznego: Filip Szatarski

Występują: Dorota Androsz (Hilda), Justyna Bartoszewicz (Kaja), Magdalena Boć (Alina), Grzegorz Gzyl (Solness), Maciej Konopiński (Ragnar), Piotr Łukawski (Herdal).

Premiera: 14 maja 2011 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)

Opublikowano:

Galeria