Sezon 2019/2020 w Teatrze Wybrzeże!

Sezon 2019/2020 w Teatrze Wybrzeże!

Szanowni Państwo, drodzy widzowie!

Po niezwykle udanym ubiegłym sezonie – potwierdzenie w Państwa opiniach, docenieniu przez ankietowanych w miesięczniku Teatr specjalistów, ponad stuprocentowej frekwencji – po pracowitych wakacjach – trzy premiery! – i po krótkim urlopie – Wracamy! W naszej ofercie wszystkie lubiane przez Państwa bestsellerowe tytuły, najświeższe nowości oraz atrakcyjne i zróżnicowane zapowiedzi repertuarowe!

Na początek, 12 października na Dużej Scenie premiera operetty wielce narodowej KARMANIOLA czyli OD SASA DO LASA Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Aignera. Tę operetkę komiczną z elementami historii, polityki i licznymi odniesieniami do chwili obecnej realizujemy w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. W grudniu również na Dużej Scenie arcydzieło polskiego romantyzmu - KORDIAN Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Orzechowskiego. A w nowym roku czekają nas spotkania z pracami młodych reżyserów, prawie debiutantów – Radosława Maciąga i Franciszka Szumińskiego, po raz pierwszy do współpracy zaprosiliśmy Radosława Rychcika, ale czekają nas również premiery naszych niemal stałych współpracowników – Eweliny Marciniak, Kuby Kowalskiego i Jarosława Tumidajskiego.

Ale wcześniej, bo w listopadzie zapraszamy na spektakle 11. edycji Wybrzeża Sztuki! A pośród nich najnowsze spektakle Krystiana Lupy i Jana Klaty. Szczegóły wkrótce!

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się w teatrze!
Do zobaczenia w sezonie 2019/2020!

Plakat na otwarcie sezonu zaprojektował Paweł Kamiński.