Czy postać Pchły w bajce mogła być wzorowana na osobie z krwi i kości?
To pytanie zadadzą sobie twórcy nowej produkcji naszego teatru.
Na scenę przenosimy kultowy tekst Jana Brzechwy.
„Pchła Szachrajka” w reżyserii Maćko Prusaka będzie miała premierę 8 sierpnia na Scenie Stara Apteka.
W wizji Maćko Prusaka i Marty Giergielewicz Pchła Szachrajka będzie opowieścią dla dzieci i dorosłych. W groteskowym, surrealistycznym świecie fikcja będzie mieszać się z rzeczywistością międzywojennej kawiarni, a postacie z wiersza Brzechwy z grupą autentycznych postaci ówczesnej bohemy.
dramaturgia
Marta Giergielewicz
scenografia
Marta Śniosek-Masacz
muzyka
Marcin Nenko
inspicjentka-suflerka
Katarzyna Wołodźko
Obsada:
Katarzyna Borkowska, Joanna Kreft-Baka, Maria Kresa (gościnnie), Małgorzata Oracz, Maria Wróbel (gościnnie), Piotr Chys, Jerzy Gorzko, Jacek Labijak, Marek Tynda
Zobaczcie jak wyglądała pierwsza próba czytana!
Fot. Mateusz Dąbrowski
Dyrektor Naczelny i Artystyczny ogłasza nabór na stanowisko Koordynatorka/Koordynator ds. Inwestycji w Teatrze Wybrzeże.
Jesieniarstwo ma wiele twarzy - jak wygląda Twoja wersja jesieni? Podziel się swoim ulubionym rytuałem i wygraj zestaw kosmetyków od firmy Ziaja Polska!
Zagraliśmy 436 spektakli, 42 tytuły oraz 3 czytania performatywne dla łącznie 77 505 widzów. To był sezon obecności na polskich scenach teatralnych, aż 8 naszych tytułów zagościło na 10 różnych festiwalach!