RÓŻNICA I POWTÓRZENIE na Scenie Malarnia

RÓŻNICA I POWTÓRZENIE na Scenie Malarnia

Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na spektakl RÓŻNICA I POWTÓRZENIE Macieja Kuźmińskiego, który odbędzie się już jutro o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia.

RÓŻNICA I POWTÓRZENIE to dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuza. Dyptyk składa się z RÓŻNICY, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz POWTÓRZENIA - w wykonania trójki artystów. RÓŻNICA to intymny wgląd w dylemat jednostki w zmechanizowanym świecie, próba odnalezienia własnej zagubionej tożsamości, odnalezienia siebie, odpowiedzi na pytanie co jest zmienne: ja czy rzeczywistość wokół mnie. POWTÓRZENIE kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy, wydarzeń. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy nieludzkiej wręcz koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

Życie tworzy różnice i nawet jeśli istnieje "reprodukcja" to nigdy nie przebiega ona w sposób identyczny. Ja to ja, i ja istnieję tylko w jednym egzemplarzu. Ale świat nie jest, świat się wydarza. Tożsamość nie istnieje. Istnieje poszukiwanie. Wracamy tam, gdzie nigdy nie byliśmy.

Maciej Kuźmiński (ur. 1985) - choreograf i tancerz. Ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki studiów: Master of Arts in Choreography oraz Bachelor in Dance Theatre na konserwatorium tańca współczesnego Laban Centre w Londynie. W 2014 jego spektakl ROOM 40 otrzymał Nagrodę Publiczności na prestiżowej Polskiej Platformie Tańca, a z własną solo-etiuda POWTARZAJ ZA MNĄ zdobył podwójna nagrodę Jury na konkursie 3...2...1...TANIEC! w Krakowie oraz 3 miejsce na konkursie Warszawskiej Platformy Tańca. Swoje produkcje prezentował m.in. w Londynie, Belgradzie, Hanowerze, Warszawie i Krakowie. Jako tancerz występował dla twórców takich jak Nigel Charnock (Anglia), Liz King oraz Rose Breuss (Austria), jako solista dla Polskiego Teatru Tańca w MINUS 2 Ohada Naharina (Izrael) czy w ALEXANDERPLATZ Pauliny Wycichowskiej. W 2013 roku dołączył do angielskiej grupy Clod Ensemble, łączącej teatr fizyczny z tańcem współczesnym.

RÓŻNICA I POWTÓRZENIE
Choreografia: Maciej Kuźmiński
Dramaturgia, grafika: Adam Hypki
Oświetlenie, scenografia: Michał Mackiewicz
Technik oświetlenia: Marta Seredyńska
Projekt i wykonanie kostiumów: Emil Wysocki
Reżyser prób, asystent: Tomasz Pomersbach
Produkcja wykonawcza: Maciej Kuźmiński, Natalia Starowieyska

W spektaklu występują: Daniela Komędera, Agnieszka Bednarz (POWTÓRZENIE) oraz Maciej Kuźmiński (RÓŻNICA i POWTÓRZENIE).

Premiera: 5 listopada 2014 roku w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie

Czas: 35 minut RÓŻNICA, 30 minut POWTÓRZENIE (z 15-minutową przerwą techniczną pomiędzy spektaklami)

Tournee spektaklu realizowane we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium z MKiDN, oraz środków finansowych Lubelskiego Teatru Tańca.

Produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Wydział Teatru Tańca, PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Zduńskowolskie Centrum Integracji 'Ratusz', KP Media poligrafia, LabaOff