ROMEO I JULIA IS NOT DEAD na Festiwalu Szekspirowskim

ROMEO I JULIA IS NOT DEAD na Festiwalu Szekspirowskim

Spektakl ROMEO I JULIA IS NOT DEAD w reżyserii Michała Siegoczyńskiego bierze udział w 27. edycji Festiwalu Szekspirowskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane we wtorek i w środę o godzinie 20.30 na Scenie Kameralnej z napisami w języku angielskim. Po pierwszej festiwalowej prezentacji odbędzie się spotkanie twórców z widzami.

O FESTIWALU

Festiwal Szekspirowski to jedyny festiwal w Polsce i jeden z największych na świecie, na który organizatorzy - Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense - co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle z całego świata.

O SPEKTAKLU

Kiedy jedyną alternatywą na uratowanie miłości jest zażycie trucizny, której działanie ma ustąpić po trzech dniach i dać kochankom zmartwychwstanie w wolnym od granic nowym, wspaniałym świecie, to czy brzmi to jak dobry plan? A może trafniejsze jest inne pytanie: może coś poszło nie tak? Wieczni kochankowie jeszcze raz wracają na scenę życia, by rzucić wyzwanie światu i między popkulturowymi kliszami próbują odnaleźć miejsce dla siebie oszukując przeznaczenie. Tylko czy wielki teatr świata pozwoli im na to? Czy może przerobi ich znowu w ikoniczny plakat Kochanków z Werony? Jedno pozostaje niezmienne – prośba Romea i Julii, żebyście raz jeszcze trzymali za nich kciuki, może z tą tylko różnicą, żebyście tym razem trzymali je nieco mocniej.

ROMEO I JULIA IS NOT DEAD
Na motywach dramatu Williama Shakespeare’a
Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Warchoł
Scenografia: Justyna Elminowska
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Muzyka: Kamil Pater
Ruch sceniczny: Maćko Prusak
Video: Natalia Mentkowska
Światło: Damian Pawella
Operatorzy kamery: Oliwia Niewidziała, Jakub Wadecki
Projekt plakatu: Emilia Kamińska
Zdjęcia: Rafał Skwarek

W spektaklu występują: Katarzyna Borkowska - Julia, Michał Jaros - Romeo, Dorota Androsz - Matka Julii, Katarzyna Kaźmierczak - Matka Romea, Grzegorz Gzyl - Ojciec Julii / Ojciec Romea, Karolina Kowalska - Niania Marta, Magdalena Gorzelańczyk - Rozalina, Agata Woźnicka - Prostytutka / Terapeutka / Matka Boska, Robert Ninkiewicz - Ojciec Laurenty, Robert Ciszewski - Benwolio, Janek Napieralski - Merkucjo / Jezus / Faszysta / Żołnierz, Jakub Nosiadek - Tybalt, Adam Turczyk - Parys / Reżyser.

Asystent reżysera: Robert Ciszewski
Inspicjent – sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu wykorzystano kostiumy autorstwa Zofii de Ines.

Prapremiera: 28 lipca na Scenie Kameralnej oraz 5 sierpnia na Scenie Letniej
Kolejne spektakle: 29 i 30 lipca oraz 1 i 2 sierpnia na Scenie Kameralnej

Czas: 2 godziny (jedna przerwa)

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Spektakl realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Pruszcz Gdański.