Polska prapremiera ORGII

Polska prapremiera ORGII

W sobotę, 24 kwietnia o godzinie 20.30 na Czarnej Sali im. Stanisława Hebanowskiego odbędzie się przełożona z 16 kwietnia polska prapremiera ORGII Pasoliniego w reżyserii Wiktora Rubina. W spektaklu występują: Dorota Androsz, Marek Tynda. Wydarzenie to poprzedzą trzy pokazy przedpremierowe: 21, 22, 23 kwietnia. Zapraszamy!

Uwaga: spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.

„Dopiero co umarłem. Moje ciało przedziwnie ubrane kołysze się na sznurze. Przed chwilą też zabrzmiały moje ostatnie słowa: Nareszcie ktoś zrobił dobry użytek ze śmierci." Cofnijmy się w czasie. Zamknięci w domu Kobieta i Mężczyzna zaczynają uprawiać sadomasochistyczną grę. Orgię. Jednakże cielesność, ból, poniżenie stają się sposobem dotarcia, do tego, co siedzi w człowieku najgłębiej. Są próbą przyjrzenia się sobie, własnej odmienności, seksualności. A także wzajemnym uczuciom, zmiennym relacjom pan-sługa, u których podstaw zawsze leży władza. Rozpoczyna się niebezpieczna, brutalno-poetycka gra. Rozpoczyna się orgia. „A teraz bawcie się dobrze."

Wiktor Rubin i Jolanta Janiczak o spektaklu: ORGIA jest spektaklem o halce. O halce jako znaku narzuconego umasowienia. Dopóki halki milczą panuje porządek, nie-rewolucja, nie-przełom. Jeżeli halka postanawia się wyrazić, wyrazić się do końca, musi umrzeć. ORGIA jest spektaklem o pończochach - więzieniu ciała we wzorcach innych ciał. Wszystkich tak samo odlanych. Wszystkich tak samo nieruchomych. jest spektaklem o majtkach, czyli symbolu „poddania i hipokryzji". ORGIA jest spektaklem o rzeźbieniu człowieka na milczenie i posłuszeństwo. Komu potrzebne są bierne pończochy, bezwolne halki i uległe majtki? P.P. Pasolini: „Nikomu komu można by przypisać twarz"

Pier Paolo Pasolini
ORGIA
Przekład: Ewa Bal
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Wiktor Rubin
Dramaturg: Jolanta Janiczak
Scenografia, kostiumy, wideo: Mirek Kaczmarek
Inspicjent: Jerzy Gutarowski

Występują: Dorota Androsz (Kobieta), Marek Tynda (Mężczyzna).

Prapremiera polska: sobota, 24 kwietnia, godzina 20.30, Czarna Sala
Pokazy przedpremierowe: 21, 22, 23 kwietnia, godzina 20.30, Czarna Sala
Kolejne spektakle: 25 kwietnia, 20, 21, 22, 23 i 24 maja

Zapraszamy!