Po premierze WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU

Po premierze WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU

Wczoraj na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbyła się premiera WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU Williama Shakespeare'a w reżyserii Pawła Aignera. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„Pierwszy spektakl przygotowany w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na scenę elżbietańską jest mieszanką teatru elżbietańskiego z teatrem jarmarczno-ulicznym, farsą z humorem kreskówek dla dzieci i teatrem dramatycznym. Wszystko to w szekspirowskiej komedii WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU funkcjonuje na scenie bardzo sprawnie. [...] Pierwsza koprodukcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże jest przedsięwzięciem bardzo udanym."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Niedzielny wieczór był czasem świetnej zabawy i wymiany dobrej energii między aktorami i widownią. Jestem przekonana, że i jedni, i drudzy bawili się wybornie."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Reżyser Paweł Aigner po raz kolejny z gdańskim zespołem - poprzednio ARABELA - tworzy przedstawienie zabawne, czasem rubaszne, ale nade wszystko bardzo inteligentne."

Barbara Badyra, portal Interia

„Siadam do pisania o WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i - zaczynam się mimowolnie uśmiechać. Bardzo rzadka przypadłość u recenzenta, ale też KUMOSZKI, współprodukcja Teatru Wybrzeże oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, są z wielu powodów wydarzeniem wyjątkowym."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU Teatru Wybrzeże w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, i w koprodukcji z tymże, to teatr ku uciesze. To barwne, rozbiegane, roztańczone widowisko, działające bezpośrednio i demokratycznie - każdy się będzie dobrze bawić. Bardzo radosne, niezwykle energetyczne."

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska

„Nieśmiertelny Szekspir w świetnym wykonaniu. Współpraca Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego z Teatrem Wybrzeże, połączenie starego teatru z nowoczesnością, scena we władaniu doświadczonych aktorów i debiutantów. Wszystko to zagrało jak z nut. Fantastyczne WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU - to mało powiedziane. To trzeba zobaczyć!"

Urszula Korąkiewicz, portal CDN

„Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć."

Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

„Ryzyko było spore, ponieważ scena znajduje się na dziedzińcu, więc aktorzy muszą grać na trzy strony, a widzowie stać przez cały spektakl. Na szczęście eksperyment zakończył się sukcesem."

Magazyn Pani

„To szaleństwo gagów i zabawnych sytuacji. Mamy przebieranki, gonitwy, intrygi. Aktorzy z Wybrzeża lubią bawić się własnymi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Udana teatralna jazda bez trzymanki."

Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia