Po premierze PŁATONOWA

Po premierze PŁATONOWA

W minioną sobotę na Scenie Kameralnej odbyła się premiera PŁATONOWA Antona Czechowa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Z przyjemnością informujemy, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.

„PŁATONOW Teatru Wybrzeże jest spektaklem dużego rażenia. Czechowowskie dylematy stają się nieznośnie dotkliwe, a dzięki oderwaniu od epoki (bardzo owocna praca Roszkowskiego nad tekstem sztuki) także podejrzanie aktualne. To teatr psychologiczny wysokiej próby artystycznej, zaangażowany aktorsko i dość klasyczny w formie. Z pewnością wart zobaczenia."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Z początkiem sezonu teatralnego na deskach sceny kameralnej Teatru Wybrzeże króluje Czechow. Jego pierwsza pełnowymiarowa sztuka jest dowcipna, zmysłowa i zaskakująco współczesna. To psychologiczny dramat z górnej półki w znakomitym wydaniu artystów Wybrzeża."

Urszula Korąkiewicz, portal CDN

„To ze wszech miar udane przedstawienie, na efekt składają się: nieśmiertelny geniusz dramatopisarza zdolnego do głębokich obserwacji psychologicznych, mistrzowska - bez efektów specjalnych - reżyseria, świeży przekład Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej, mądre, klarowne, opracowanie tekstu przez Jakuba Roszkowskiego, a przede wszystkim - wysmakowana, wytrawna, gra aktorów."

Katarzyna Korczak, Dziennik Pomorza

„Dramat w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej brzmi chwilami bardzo współcześnie. Zadziornie. Oryginalny i sprawnie poprowadzony przez reżysera nowy sposób na dramat Czechowa początkowo mnie zszokował. Ale później mu uległam."

Magdalena Kuydowicz, magazyn Zwierciadło

„Spektakl obfituje w ogromną dawkę emocji, która zapewne najbardziej poruszy widza będącego w wieku głównego bohatera - możliwe, że podobnie zagubionego i samotnego w świecie, potrzebującego jedynie zrozumienia. To tragiczna historia człowieka pragnącego miłości, który szuka jej wszędzie tam, gdzie jej nie ma, nie dostrzegając jej również wtedy gdy pojawia się w zasięgu wzroku. Po części, to opowieść o każdym z nas.”

Marta Cecelska, Dziennik Teatralny Trójmiasto