Po premierze DO KOMINA MURZYNA! MURZYNA!

Po premierze DO KOMINA MURZYNA! MURZYNA!

W minioną sobotę na Scenie Kameralnej odbyła się premiera spektaklu DO KOMINA MURZYNA! MURZYNA! wg scenariusza i w reżyserii Zbigniewa Brzozy. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej. 

„Przedstawienie jest pozbawioną publicystyki, subtelną przestrogą ukazującą konsekwencje naruszenia demokracji. Taki cel przyświecał reżyserowi, który pokazał, że groźnym zmianom nie towarzyszą spektakularne symptomy.”

Wiktoria Formella, Nowa Siła Krytyczna

„DO KOMINA MURZYNA! MURZYNA!, najnowsza premiera Wybrzeża, to opowieść jak pomału wsiąka w nas zło. Zaraz za nim kroczy faszyzm. [...] Blisko dwugodzinny spektakl, choć zakomponowany w duchu minimalizmu, jest ciekawy także pod względem formalnym. [...] Czy spektakl Brzozy to przestroga? Dla mnie - tak. A dla Państwa?”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Sztukę warto zobaczyć, jest głęboka i wstrząsająca, pozwala wniknąć w niuanse ludzkiej psychiki i spojrzeć poprzez historię na dzień dzisiejszy.”

Katarzyna Korczak, Czas Pomorza

„Są tematy, które powinny być obecne w kulturze i sztuce choćby po to by budować naszą wrażliwość na sprawy pozornie oczywiste. W połączeniu ze współczesnym językiem teatru sens realizacji spektakli takich jak ostatnia w 2017 roku premiera Wybrzeża, jest tym większy.”

Marek Nowak, Informator Pomorza

„Metaforyczny charakter opowiadanej historii, ujawniający się tutaj poprzez stopniową gradację nastrojów, pozwala w szerokim kontekście zapytać nie tylko o istotę naszego uczestnictwa w historii, o zło ujawniające w człowieku, ale i o nadzieję przetrwania, o naszą cierpliwość i nasze ocalenie.”

Wiesław Kowalski, Teatr Dla Was

„Spektakl jest lekcją wrażliwości, przeprowadzoną delikatnie, bez wywoływania skrajnych emocji.”

Maria Dworzecka, Teatralia