Piotr Biedroń nominowany!

Piotr Biedroń nominowany!

Miło nam poinformować, że Piotr Biedroń został nominowany do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury!

UZASADNIENIE NOMINACJI

„Piotr Biedroń - jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów młodego pokolenia, od sześciu lat członek zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże. Wystąpił w zasadzie we wszystkich najgłośniejszych spektaklach Wybrzeża ostatnich lat, m.in. AMATORKACH, PORTRECIE DAMY, PRZEDWIOŚNIU czy WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU.”

O NAGRODZIE

Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury to jedno z najważniejszych wyróżnień artystycznych przyznawane od 2000 roku. Nagroda przyznawana jest młodym twórcom (do 35 roku życia), którzy zdążyli już zaistnieć w świadomości nie tylko lokalnego środowiska artystycznego, ale znani są również w kraju i za granicą. Kapituła, w której skład wchodzą laureaci z 2015 r., przedstawiciele Rady Miasta Gdańska, Biura Prezydenta ds. Kultury, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz mediów, wybiera trzech twórców. Czwartego w drodze głosowania SMSowego wybierają czytelnicy trójmiejskiej Gazety Wyborczej. Laureatów poznamy na gali wręczenia Nagrody w Klubie Żak 25 listopada.

GŁOSOWANIE

Głosowanie na nominowanych odbywa się w systemie SMS-owym. Aby zagłosować na Piotra Biedronia należy wysłać SMS o treści MTK.10 na numer 71466. Głosowanie potrwa do czwartku, 24 listopada do godziny 23.59. Koszt SMSa to 1,23 z VAT.