Za nami pierwsza premiera 2024 roku: DZIEWCZYNA, KTÓRA PODEPTAŁA CHLEB w reż. Mariusza Grzegorzka.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim twórczyniom i twórcom.
Reżyseria: Mariusz Grzegorzek
Scenariusz, scenografia, światło, projekcje: Mariusz Grzegorzek
Kostiumy: Grzegorz Gonsior
Opracowanie muzyczne: Leszek Kołodziejski
Muzyka na żywo: Leszek Kołodziejski
Układ choreograficzny sceny Hollywood: Mateusz Rzeźniczak
Przygotowanie wokalne utworu finałowego: Joanna Sołowiej
Inspicjentka: Weronika Mathes
OBSADA
Małgorzata Brajner
Jerzy Gorzko
Michał Jaros
Karolina Kowalska
Marcin Miodek
Janek Napieralski
Małgorzata Oracz
Marek Tynda
Piotr Witkowski
Fotorelację z premiery przygotowała Kalina Gawrysiak.
Teatr Wybrzeże z szacunkiem i uznaniem odnosi się do pracy nauczycieli, którzy każdego dnia kształtują młode umysły. Z myślą o nich przygotowaliśmy eduKarnet – to nasz sposób, by podziękować za ich pasję, zaangażowanie i codzienną inspirację, jaką niosą innym.
Dyrektor naszego teatru i festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI, Adam Orzechowski, zdradza, jakim jest widzem i kto go wzruszył na scenie. Dramaturżka i selekcjonerka festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI, Anna Wakulik, tłumaczy, co pociąga ją w tworzeniu teatru. W rozmowie z Anną Umięcką opowiadają o nadchodzącej XII edycji festiwalu.
22 października o godz. 19:00 zaprezentujemy nasz spektakl na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu w ramach drugiej edycji festiwalu BLISCY NIEZNAJOMI QueerFest.