Nowy Sezon z Teatrem Wybrzeże!

Nowy Sezon z Teatrem Wybrzeże!

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

dziękujemy, że byliście z nami w sezonie teatralnym 2021/2022! Pomimo gruntowego remontu i ciągle trwającej pandemii udało nam się nie tylko grać dla was regularnie, ale i z powodzeniem wystawić siedem premier, zagrać 366 spektakli i zaprezentować 35 tytułów! W minionym sezonie odwiedziło nas ponad 56 tysięcy widzów, a nasze spektakle gościły na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, Kieleckim Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym, Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie (w cyklu Scena Konesera) i tradycyjnie już, na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. W sezonie teatralnym 2021/2022 nasz zespół artystyczny otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia m.in. Nagrodę Opolskich Konfrontacjach Teatralnych dla zespołu aktorskiego ZACZAROWANEJ KRÓLEWNY oraz Nagrodę Kaliskich Spotkań Teatralnych dla zespołu aktorskiego spektaklu AWANTURA W CHIOGGI. Miniony sezon to także czas oddania do użytku Sceny Kameralnej, z nowym, bardziej funkcjonalnym foyer.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, przed nami krótka przerwa urlopowa ale już teraz serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w sezonie 2022/2023!

Naszą pierwszą premierą będzie KOŁO SPRAWY BOŻEJ Konrada Hetela w reżyserii Radka Stępnia. Przedstawienie zostanie zaprezentowane premierowo 14 października 2022 roku w Starej Aptece.

W listopadzie z kolei zapraszamy na PLAC BOHATERÓW Thomasa Bernharda w reżyserii Franciszka Szumińskiego. Premiera spektaklu odbędzie się 20 listopada na Scenie Malarnia.

W repertuarze sezonu 2022/2023 nie zabraknie naszych niedawnych premier i scenicznych przebojów dla spragnionych dobrej rozrywki i chwili refleksji, dla ceniących najwyższej jakości teatr popularny i dla koneserów, dla starszych i młodszych, dla ceniących znakomite aktorstwo i rzetelną reżyserię.

Nowy Sezon to także kontynuacja naszej wielkiej inwestycji – gruntownej modernizacji budynku Dużej Sceny Teatru Wybrzeże, czego efekty będą Państwo mogli zobaczyć jesienią 2023 roku!

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się ponownie w teatrze!
Do zobaczenia w sezonie 2022/2023!