Nowe LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI

Nowe LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI

Drodzy widzowie, w najbliższą niedzielę, 29 lipca oraz w niedzielę, 5 sierpnia na Scenie Letniej w miejsce trzeciej i czwartej części BROMBY I INNYCH zaprezentujemy MIŁOŚĆ PANI ZIEMNIAKOWEJ i CZAROWNICĘ Z ULICY MOUFFETARD Pierre'a Gripari. Wstęp wolny!

niedziela, 29 lipca, godzina 14.00
Pierre Gripari
MIŁOŚĆ PANI ZIEMNIAKOWEJ
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Opieka artystyczna: Michał Derlatka
Oprawa dźwiękowa: Joanna Sówka-Sowińska

W LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI wystąpią: Justyna Bartoszewicz, Katarzyna Kaźmierczak, Maciej Szemiel, Maciej Konopiński i Jakub Nosiadek.

„Proszę Państwa, miłość płata figle i niejedno ma imię, wiadomo, ale to, czego świadkami będziemy w najbliższą niedzielę w pruszczańskiej Faktorii Kultury ociera się o sensację i pachnie skandalem obyczajowym. Rok 2018, warzywa mają głos i słusznie domagają się należnych im praw. Sensacyjna historia miłości ziemniaka i Sułtana Pękatumanu. Czy możemy liczyć na Happy End? To okaże się już wkrótce. Faktoria Kultury. Pruszcz Gdański. Najbliższa niedziela. Czternasta zero – zero.”

Michał Derlatka

niedziela, 5 sierpnia, godzina 14.00
Pierre Gripari
CZAROWNICA Z ULICY MOUFFETARD
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Opieka artystyczna: Michał Derlatka
Oprawa dźwiękowa: Joanna Sówka-Sowińska

W LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI wystąpią: Sylwia Góra-Weber, Maciej Szemiel, Maciej Konopiński i Jakub Nosiadek.

„Drogie dzieci! Specjalnie dla Was, naszych najmłodszych widzów, opowiemy tym razem historię pewnej czarownicy, która bardzo chciała być piękna i młoda. Wyczytała w GAZECIE CZAROWNIC, że najskuteczniejszym eliksirem na młodość jest potrawka z małej dziewczynki w pomidorach. Imię tej dziewczynki musi zaczynać się jednak na literkę "N"... A na jaką literkę zaczyna się Twoje imię? Teraz uprzedzę nieco fakty: nasza historia kończy się dobrze, więc bez obaw. Niesie ona jednak ze sobą ważny morał: Dzieci! Nie ufajcie zbytnio obcym! Nie bierzcie od nich cukierków, zabawek, pieniążków ani niczego innego! Nie dajcie się zwabić w zasadzkę, tak jak Nadia! Dziwny morał, jak na Lekcję Niegrzeczności, ale cóż. Tak już jest. Ostrożności nigdy za wiele. Poza tym niegrzeczność taka, jaką ja ją rozumiem*, to zupełnie coś innego niż nierozsądek czy naiwność przez które wpaść można w niezłe tarapaty.”

Michał Derlatka

* przypomnę, że LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to w swoim założeniu lekcje indywidualizmu, niezależności, nie poddawania się schematom czy absurdalnym zasadom, lekcje tego, że można żyć inaczej niż większość, po swojemu; LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to NIE lekcje nieuprzejmości, grubiańskości, opryskliwości, nietaktu czy nierozsądku. To tak na marginesie, dla przypomnienia.