Nowa Scena Kameralna w Sopocie - galeria i opinie

Nowa Scena Kameralna w Sopocie - galeria i opinie

„Przy dźwiękach trąbki i bębnów aktorzy Teatru Wybrzeże przemaszerowali ze starej do nowej siedziby sopockiej Sceny Kameralnej. Parada na Monciaku nie trwała długo, bo nowa scena znajduje się raptem kilkaset metrów dalej - kamienicę obok kina Polonia artyści zamienili na budynek dawnego kina Bałtyk."

Łukasz Stafiej, www.trojmiasto.pl

więcej na portalu

„Po dziesięciu miesiącach i za 10 milionów złotych - solidarnie, po połowie z Urzędu Marszałkowskiego i Sopotu - powstał nowy teatr w Sopocie. Przestrzeń, którą wypełniało niegdyś kino „Bałtyk", zaadaptowano na nową siedzibę Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże. To święto teatru, wszak niezwykle rzadko buduje się w Polsce nowe gmachy o takim przeznaczeniu."

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska

więcej na stronie gazety

„Choć oficjalna inauguracja nowej sopockiej Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże zaplanowana została na wrzesień, to w środę 23 czerwca odbędzie się symboliczny happening, w trakcie którego przekazana zostanie ona artystom. Pierwsze spektakle będzie można na niej obejrzeć od najbliższego poniedziałku."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

więcej na stronie gazety

„W różnych punktach Sopotu pojawiły się krzesła. Dodajmy: krzesła teatralne. To kolejny po "Wteatrwstąpieniu" happening Teatru Wybrzeże reklamujący nowo powstałą Scenę Kameralną w Sopocie."

Łukasz Rudziński, www.trojmiasto.pl

więcej na portalu


Galeria