Nominacje w konkursie IDOL

Nominacje w konkursie IDOL

Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże został nominowany w konkursie IDOL 2022 organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Teatr nominowano w kategorii: Instytucja otwarta dla niewidomych, a nasza specjalistka ds. edukacji Weronika Łucyk otrzymała indywidualną nominację w kategorii Idol środowiska.

Zachęcamy do głosowania: https://idol.szansadlaniewidomych.org/p/19

Głosowanie jest bezpłatne, można oddać głosy w kilku kategoriach. Głosowanie trwa do 6 czerwca.

UZASADNIENIE NOMINACJI

Teatr Wybrzeże od 2016 roku w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA realizuje cykliczne pokazy spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Dzięki przygotowanej audiodeskrypcji, jak również współpracy z tłumaczkami języka migowego, teatr udostępnił swój różnorodny i lubiany repertuar osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Dodatkowo każdemu z opracowanych spektakli towarzyszą działania edukacyjne. Program cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W repertuarze programu znalazło się już około 25 tytułów, w tym te cieszące się największym zainteresowaniem widzów oraz ponad 30 integracyjnych warsztatów teatralnych. W 2017 roku zajęliśmy II miejsce w konkursie IDOL w kategorii Firma/Instytucja, a w 2019 roku I miejsce w kategorii Placówka Kultury w Województwie Pomorskim.

Weronika Łucyk - w Teatrze Wybrzeże pracuje jako specjalistka ds. edukacji. Była koordynatorką pierwszej edycji programu KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże, w ramach którego udostępniono po raz pierwszy spektakle z audiodeskrypcją. Zorganizowała i uczestniczyła w szkoleniu Fundacji Audiodeskrypcja z Białegostoku. Od 6 lat prowadzi w Teatrze Wybrzeże warsztaty teatralne dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Celem zajęć jest pobudzenie kreatywności uczestników, integracja, a także wymiana myśli. Każdy warsztat tematycznie powiązany jest z problematyką spektaklu prezentowanego z audiodeskrypcją, dzięki czemu odbiorcy przedstawienia mogą poszerzyć swoją perspektywą odbiorczą. Od trzech lat tworzy też teksty audiodeskrypcji do spektakli udostępnianych w Teatrze Wybrzeże.