Przyznano nagrody miesięcznika TEATR za sezon 2023/2024.
Nominację do nagrody im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera otrzymał Jan Klata za reżyserię spektaklu Wyzwolenie.
Do nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszego aktora w sezonie 2023/2024 nominowany był Piotr Biedroń za rolę Macieja Palucha w spektaklu Piękna Zośka na podstawie tekstu Justyny Bilik i Marcina Wierzchowskiego w reżyserii Marcina Wierzchowskiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i nominowanym.
Spektakl Wyzwolenie powróci na Dużą Scenę już 18 października. Bilety są jeszcze dostępne.
Premiera spektaklu „Jej słowo. Jego słowo” w reż. Adama Orzechowskiego na Scenie Malarnia za nami.
Projekt logo Wojciecha Janickiego (Brandhills) został nagrodzony Grand Prix UDA Annual Int’l Design Competition 2025, a identyfikacja wizualna jego autorstwa dla Teatru Wybrzeże otrzymała nagrodę Silver w kategorii system. Gratulujemy!
Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wyrażają solidarność z Zespołem Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Jackiem Jabrzykiem, który wygrał konkurs na dyrektora tej sceny.