
Z dumą informujemy, że Magdalena Gorzelańczyk i Piotr Biedroń zostali nominowani do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury 2018. Głos w plebiscycie można oddać do 28 listopada na stronie www.trojmiasto.wyborcza.pl.
O NAGRODZIE
Jedna z najważniejszych nagród artystycznych w Gdańsku honorująca młodych twórców (do 35. roku życia), którzy zdążyli już zaistnieć w świadomości nie tylko lokalnego środowiska artystycznego, ale znani są również w kraju i za granicą. Laur otrzymują cztery osoby - trzy wybierane są przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele władz miasta, instytucji kulturalnych, a także laureaci z lat ubiegłych, czwarta zaś wskazywana jest przez internautów.
Laur, statuetka i nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych każda, zostaną wręczone 30 listopada o godzinie 19.00 w klubie Żak.
W zeszłym roku laureatem Nagrody Młodzi Twórcy Kultury został Michał Jaros.

Najlepszy spektakl, scenariusz, reżyser, zespół aktorski i aktorzy! „Sprawa Davida Frankfurtera” została aż pięciokrotnie wyróżniona przez Wiesława Kowalskiego w podsumowaniu 46. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

W Audytorium im. Stefana Dembego w gmachu głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie ogłoszono nominacje do 26. edycji prestiżowego programu Mistrz Mowy Polskiej. Wśród nominowanych znaleźli się: Małgorzata Kożuchowska, Joanna Szczepkowska, Mirosław Baka oraz Marcin Januszkiewicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym!

17 czerwca na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła się premiera spektaklu On(FF)*line *niepotrzebne skreślić przygotowanego przez Pracownię Tańca Współczesnego działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.