Nagrody dla Wybrzeża

Nagrody dla Wybrzeża

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wczoraj o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże zostały wręczone Nagrody Teatralne Miasta Gdańska oraz Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2011 roku.

Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże i związani z nim artyści otrzymali następujące nagrody:

*Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Michała Kowalskiego za rolę Pankracego w spektaklu NIE-BOSKA KOMEDIA Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Adama Nalepy.

*Honorowa Nagroda Teatralna Miasta Gdańska za spektakl roku dla Teatru Wybrzeże za NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ w reżyserii Adama Nalepy.

*Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury dla Marzeny Nieczui-Urbańskiej, Iwony Tyndy, Jerzego Gorzko, Cezarego Niedziółki, Krzysztofa Puzio i Rudolfa Zioło.

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Zbigniewa Brzozy i Wojtka Zrałka-Kossakowskiego za ideę i scenariusz SPRAWY OPERACYJNEGO ROZPOZNANIA.

*Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Michała Kowalskiego za rolę Pankracego w spektaklu NIE-BOSKA KOMEDIA Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Adama Nalepy.

*Nagroda Honorowa Marszałka Województwa Pomorskiego za spektakl roku dla Teatru Wybrzeże za NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ Zygmunta Krasińskiego w reżyserii Adama Nalepy.

Laureatom serdecznie gratulujemy!