MARY PAGE MARLOWE – po prapremierze

MARY PAGE MARLOWE – po prapremierze

W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się prapremiera spektaklu MARY PAGE MARLOWE Tracy'ego Lettsa w reżyserii Adama Orzechowskiego. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„Spektakl Adama Orzechowskiego bywa zabawny, wzruszający, a przede wszystkim jest atrakcyjny jako opowieść. Jednocześnie to teatr psychologiczny; oglądając MARY PAGE MARLOWE, nietrudno znaleźć odniesienia do sytuacji, jakich sami doświadczamy.”

Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

„Mocne, dobrze zestrojone w każdym elemencie przedstawienie.”

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Gdańską realizację należy ocenić zdecydowanie pozytywnie. Prowadzenie postaci, ruch sceniczny, koncepcja spektaklu – za to brawa należą się reżyserowi spektaklu, Adamowi Orzechowskiemu. Podszedł do tekstu Lettsa z niezwykłym wyczuciem i profesjonalizmem. Efektem tego jest bardzo dobre przedstawienie, które powinno zagościć na scenie Teatru Wybrzeże na wiele sezonów.”

Weronika Seroka, portal Teatr dla Was

„To gęsty teatr psychologiczny, z misternie, bardzo dobrze utkaną dramaturgią poszczególnych scen. Duet reżyserko-dramaturgiczny Adam Orzechowski - Radosław Paczocha zadbał o to, by wszystkie epizody miały swój ciężar gatunkowy, a z pozornie nieistotnych rozmów konsekwentnie wyłaniał się obraz Mary Page. Świetną, transową, budującą napięcia i zapadającą w pamięć muzykę stworzył Marcin Nenko.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Spektakl atrakcyjny, zwrócony do publiczności. Takie propozycje budują mocną repertuarową średnią, a w efekcie świadczą o jakości teatru.”

Jacek Wakar, portal onet.pl

„Przedstawienie ze wszech miar udane, reżyserowi i aktorkom oraz aktorom należą się wielkie brawa. Gorąco spektakl polecam!”

Katarzyna Korczak, Czas Pomorza

„Spektaklu nie trzeba odczytywać jako historii osadzonej w konkretnym czasie i miejscu. Mimo że padają nazwy realnych miejsc bądź odniesienia do współczesności, można go interpretować jako uniwersalną historię. Główna bohaterka wręcz stwierdza: „Ktoś inny mógłby napisać mój pamiętnik”. Mówi to nie tylko dlatego, że jej życie jest banalne, ale również dlatego, że nie sposób nie utożsamiać się z którąś z zaproponowanych wersji Mary Page. Opowieść staje się rodzajem współczesnego moralitetu.”

Wiktoria Formella, Nowa Siła Krytyczna

Opublikowano: