Teatr Wybrzeże logo
Teatr Wybrzeże logo
  • Festiwal
  • Spektakle
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt
  • O Teatrze
  • Festiwal
  • Repertuar
  • Aktualności
  • Zespół
  • O Teatrze
  • Kontakt

NEWSLETTER


ORGANIZATORZY
Logo - Teatr Wybrzeże
Logo - Ministerstwo
Logo - Sopot
Logo - EU
Logo - Pruszcz Gdański
Logo - 20 lat Polski w UE
MECENAS TEATRU
Logo - Ziaja
PATRONAT MEDIALNY
Logo - RMF CLASSIC
Logo - trojmiasto.pl
BiletyDla mediówDostępnośćEdukacja InwestycjeKontaktO teatrzePolityka prywatnościProjekty
Teatr OnlineSpektakle archiwalneWydarzenia archiwalneWynajemHistoriaKomunikacjaRegulaminFAQ
Bilety online
Rezerwacje
facebook logo
twitter logo
instagram logo
Youtube logo
Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk, tel: 058 301 7021 NIP: 5830007614
© 2023 Teatr WybrzeżebipRealizacjaMapa strony

Marek Puchowski - witamy w zespole

Marek Puchowski - witamy w zespole
Fot. Krystian Rychłowski

Jak się zostaje aktorem Teatru Wybrzeże?

Czasem wystarczy przyjść do nas na spektakl i o tym zamarzyć!

Witamy w naszym zespole aktorskim Marka Puchowskiego, którego zobaczycie już niedługo w zastępstwie w „Romeo i Julia is not dead” oraz nadchodzących premierach - „Potop” i „Memling, czyli historia końca świata”.

Na Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie zdawał już po ukończeniu kierunku musical w Gdańsku - tylko po to, żeby móc trafić do Wybrzeża. Metodyczny plan mu się udał, choć wcześniej bywało, że koncert Linkin Park w Rybniku był dla niego ważniejszy niż sprawdzenie poprawki matury z matematyki.

Przełomem w jego myśleniu o ścieżce zawodowej było zobaczenie spektaklu „Broniewski” w Wybrzeżu - nie tylko dlatego, że w przebiegu, który oglądał, garderobiana pomyliła drzwi i weszła na scenę w najbardziej dramatycznym momencie spektaklu. Uwiodło go tempo i piękno inscenizacji, ale przede wszystkim aktorzy. Do dziś nie wierzy, że uwielbiany Robert Ninkiewicz naprawdę coś do niego mówi na scenie.

Na starość chce się przeprowadzić do Japonii, zostać samurajem i uprawiać ryż. Nie lubi Toma Crusie'a ale uważa, że w filmie „Ostatni samuraj” jest on piękny. Tak jak i cały ten film.

Marku, witaj w zespole!

Opublikowano: 20.03.2025

Zobacz więcej

eduKarnet9.10.2025

eduKarnet

Teatr Wybrzeże z szacunkiem i uznaniem odnosi się do pracy nauczycieli, którzy każdego dnia kształtują młode umysły. Z myślą o nich przygotowaliśmy eduKarnet – to nasz sposób, by podziękować za ich pasję, zaangażowanie i codzienną inspirację, jaką niosą innym.

Adam Orzechowski i Anna Wakulik o festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI7.10.2025

Adam Orzechowski i Anna Wakulik o festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI

Dyrektor naszego teatru i festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI, Adam Orzechowski, zdradza, jakim jest widzem i kto go wzruszył na scenie. Dramaturżka i selekcjonerka festiwalu WYBRZEŻE SZTUKI, Anna Wakulik, tłumaczy, co pociąga ją w tworzeniu teatru. W rozmowie z Anną Umięcką opowiadają o nadchodzącej XII edycji festiwalu.

ZMIANA | reż. Radosław Rychcik, fot. Krzysztof Bieliński7.10.2025

ZMIANA jedzie na QueerFest!

22 października o godz. 19:00 zaprezentujemy nasz spektakl na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu w ramach drugiej edycji festiwalu BLISCY NIEZNAJOMI QueerFest.