Z ogromną przyjemnością informujemy, że znakomite kreacje Marcina Miodka w KREACJI i WIŚNIOWYM SADZIE zostały uznane przez Katarzynę Fryc z Gazety Wyborczej za jedne z najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2016 roku!
„Miniony rok przyniósł rozwój talentu Marcina Miodka, wschodzącej gwiazdy Teatru Wybrzeże, który zasługuje na najwyższe uznanie za główną rolę w happenerskim przedstawieniu KREACJA w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, a potem świetnie zaprezentował się jako Łopachin w WIŚNIOWYM SADZIE w reżyserii Anny Augustynowicz.”
Całość na stronie www.e-teatr.pl
Spektakl Piękna Zośka w reżyserii Marcina Wierzchowskiego został uhonorowany Grand Prix na Festiwalu DWA TEATRY – ex aequo ze spektaklem Wiara nadzieja miłość. To nie jedyne wyróżnienie, jakie jury przyznało naszej produkcji.
Spektakl CIEMNOŚCI KRYJĄ ZIEMIĘ w reżyserii Tomasza Fryzła zdobył Grand Prix 49. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”!
Z żalem żegnamy Tomirę Kowalik – wybitną aktorkę o niezwykłej scenicznej wrażliwości, przez wiele lat związaną z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.