Kuba Kowalski i DANUTA W. nominowani do nagrody SZTORM ROKU

Kuba Kowalski i DANUTA W. nominowani do nagrody SZTORM ROKU

Z radością informujemy, że Kuba Kowalski za reżyserię CIAŁ OBCYCH oraz spektakl DANUTA W. zostali nominowani do tegorocznej nagrody Gazety Wyborczej SZTORM ROKU.

Uzasadnienie jury:

Kuba Kowalski za spektakl CIAŁA OBCE w Teatrze Wybrzeże. Reżyser ten stworzył przedstawienie niezwykle nowoczesne, dynamiczne i pobudzające do myślenia, pozostawiając także ogromne pole do popisu innym artystom teatru: aktorom, scenografowi, muzykom czy autorce ruchu scenicznego. W ujęciu Kowalskiego pytanie o granice ludzkiej wolności po upadku komunizmu, będące myślą przewodnią nagrodzonej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną tekstu Julii Holewińskiej, wybrzmiewa z pełną mocą.

DANUTA W. Przedstawienie Teatru Polonia, którego uroczysta premiera odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, sceniczna adaptacja książki Danuty Wałęsy MARZENIA I TAJEMNICE. Spektakl, w którym główną rolę zagrała Krystyna Janda, jest nie tylko opowieścią o życiu żony przywódcy "Solidarności". Pokazuje historię Polski z perspektywy kobiet, oddaje głos wykluczonym z niej do tej pory żonom i matkom, pokazuje ich samotność i życie w cieniu mężczyzn zajmujących się polityką.

Sztorm Roku to plebiscyt Gazety Wyborczej, w którym przyznawane są nagrody za najważniejsze osiągnięcia kulturalne minionego roku. Nagrody przyznają czytelnicy. Głosowanie odbywa się za pomocą kuponów i SMS-ów i potrwa do 24 lutego 2013 roku.

Aby zagłosować na Kubę Kowalskiego należy wysłać SMS pod numer 71466 o treści: sztorm.2

Aby zagłosować na spektakl DANUTA W. należy wysłać SMS pod numer 71466 o treści sztorm.18

Całkowity koszt wysłania SMS-a to 1,23 zł.