Teatr Wybrzeże logo
Teatr Wybrzeże logo
  • Festiwal
  • Spektakle
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt
  • O Teatrze
  • Festiwal
  • Repertuar
  • Aktualności
  • Zespół
  • O Teatrze
  • Kontakt

NEWSLETTER


ORGANIZATORZY
Logo - Teatr Wybrzeże
Logo - Ministerstwo
Logo - Sopot
Logo - EU
Logo - Pruszcz Gdański
Logo - 20 lat Polski w UE
MECENAS TEATRU
Logo - Ziaja
PATRONAT MEDIALNY
Logo - RMF CLASSIC
Logo - trojmiasto.pl
BiletyDla mediówDostępnośćEdukacja InwestycjeKontaktO teatrzePolityka prywatnościProjekty
Teatr OnlineSpektakle archiwalneWydarzenia archiwalneWynajemHistoriaKomunikacjaRegulaminFAQ
Bilety online
Rezerwacje
facebook logo
twitter logo
instagram logo
Youtube logo
Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk, tel: 058 301 7021 NIP: 5830007614
© 2023 Teatr WybrzeżebipRealizacjaMapa strony

Ksiądz H. na Festiwalu Prapremier

Ksiądz H. na Festiwalu Prapremier

W sobotę 10 października o godzinie 19.00 spektakl KSIĄDZ H., CZYLI ANIOŁY W AMSTERDAMIE zostanie zaprezentowany na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach VIII edycji Festiwalu Prapremier.

Rok 2019, w szemranej dzielnicy Amsterdamu księdzem zostaje kobieta. Ma zmierzyć się z problemami ludzi marginesu, światem w stanie kryzysu, w którym dawne role społeczne już nie obowiązują, a nowe jeszcze się nie wykształciły. Jej ewangelizacyjny i polityczny projekt - interesująca i pociągająca mieszanka chrześcijaństwa z lewicowością - ponosi jednak klęskę. Dlaczego, skoro wydaje się adekwatną odpowiedzią na problemy współczesnego świata?

KSIĄDZ H., CZYLI ANIOŁY W AMSTERDAMIE
wg Mariana Pankowskiego
Reżyseria: Bartosz Frąckowiak
Scenografia: Mirosław Kaczmarek
Muzyka: Krzysztof Kaliski, Michał Fetler
Reżyseria świateł: Wojciech Puś
Choreografia: Iwona Pasińska

Występują: Katarzyna Kaźmierczak, Anna Kociarz, Emilia Komarnicka, Jacek Labijak, Cezary Rybiński, Marek Tynda, Anita Sokołowska oraz Iwona Pasińska

Opublikowano: 5.09.2009

Zobacz więcej

Rekrutacja na stanowisko Konserwatora15.11.2025

Rekrutacja na stanowisko Konserwatora

Poszukujemy osoby na stanowisko konserwatora, odpowiedzialnej za bieżące utrzymanie techniczne obiektów oraz drobne prace naprawcze i gospodarcze w naszym teatrze. Jeśli jesteś osobą samodzielną, zaangażowaną i lubisz różnorodność w pracy – ta oferta jest dla Ciebie!

Wydarzenia podczas Gdańskiego Jarmarku Dominikańskiego13.11.2025

Wydarzenia podczas Gdańskiego Jarmarku Dominikańskiego

Już tradycyjnie o tej porze roku zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia przygotowane specjalnie na Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy.

Próby do ELLEN BABIĆ13.11.2025

Próby do ELLEN BABIĆ

Przenosimy na scenę 𝐄𝐥𝐥𝐞𝐧 𝐁𝐚𝐛𝐢𝐜́ autorstwa Mariusa von Mayenburga! Premiera Ellen Babić zaplanowana jest na 6 lutego 2026 roku.