KOŁO SPRAWY BOŻEJ w projekcie KULTURA BEZ BARIER

KOŁO SPRAWY BOŻEJ w projekcie KULTURA BEZ BARIER

Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W sobotę, 25 lutego o godzinie 16:00 w Starej Aptece zaprezentujemy KOŁO SPRAWY BOŻEJ z audiodeskrypcją.

Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidujemy specjalną pulę biletów.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasach biletowych pod numerem 519 155 636 lub mailem: bilety@teatrwybrzeze.pl

Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl

O SPEKTAKLU

KOŁO SPRAWY BOŻEJ opowiada o jednej nocy, podczas której spotykają się członkowie sekty towiańczyków - mesjanistycznego ruchu religijnego, który założony został w latach czterdziestych XIX wieku przez tajemniczego przybysza z Litwy, Andrzeja Towiańskiego. Charyzmatyczny przywódca i jego przebiegła żona zdołali uwieść i przekonać do swojej Sprawy zmęczonych polistopadową emigracją polskich wygnańców, a wśród nich także największych poetów epoki: Słowackiego, Goszczyńskiego, Mickiewicza - oraz jego chorą psychicznie żonę, Celinę. Teraz wszyscy oni zbierają się na paryskim stryszku, by w oparach haszyszu odprawić dziady i napisać list do cara, a przy okazji pokłócić się o stosunek Polaków do Rosji, świata i siebie samych. Romantyczne dylematy architektów naszej wyobraźni po prawie dwustu latach wracają echem i zmuszają nas do zajęcia stanowiska.

„Więc jacy oni byli: Słowacki, Mickiewicz, Goszczyński? Może tacy właśnie jak w tym, jakże udanym spektaklu Teatru Wybrzeże. Gorąco polecam KOŁO SPRAWY BOŻEJ, nie ma w nim ani chwili nudy, a jest teatr mądry, dowcipny i... pełen emocji.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Konrad Hetel
KOŁO SPRAWY BOŻEJ
Reżyseria: Radek Stępień
Dramaturgia: Konrad Hetel
Scenografia: Konrad Hetel i Paweł Paciorek
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
Muzyka: Bartosz Dziadosz
Światła: Klaudyna Schubert
Projektu plakatu: Tomek Wolff

W spektaklu występują: Robert Ciszewski - Seweryn Goszczyński, Paweł Pogorzałek - Juliusz Słowacki, Karolina Kowalska - Celina Mickiewiczowa, Joanna Kreft-Baka - Karolina Towiańska, Michał Jaros - Adam Mickiewicz, Maciej Konopiński - Andrzej Towiański.

Asystent reżysera: Robert Ciszewski
Inspicjent-sufler: Weronika Mathes
Zdjęcia: Krzysztof Bieliński

Prapremiera: 14 października 2022 roku w Starej Aptece.
Czas: 1 godzina i 55 minut (bez przerw)

O PROJEKCIE

W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY. Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

FE POWER wersja kolor