Kolejny sukces BRONIEWSKIEGO!

Kolejny sukces BRONIEWSKIEGO!

W miniony wtorek na Dużej Scenie i na antenie TVP Kultura zaprezentowano jeden z naszych najlepszych spektakli - BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem widzów na Dużej Scenie, widzów przed telewizorami (29 tysięcy!), a także z wysokimi notami krytyki teatralnej.

„Przedstawienie sztuki BRONIEWSKI Radosław Paczochy mocno mnie zaintrygowało. Pokazane z Teatru Wybrzeże przez kanał TVP Kultura wskazuje drogę, która może przynieść teatrowi ratunek. [...] Ta podróż przez życie bohatera jest po ludzku interesująca. A choć stawia pytania o naturę polskości, nie kontentuje się łatwymi szyderstwami."

Piotr Zaremba, Tygodnik wSieci

„Wpatrzyłem się w trzygodzinny telewizyjny spektakl BRONIEWSKI, który cały czas mnie ciekawił, a chwilami porywał. [...] Udało się stworzyć i przekazać prawdziwie dramatyczną opowieść sceniczną, nie tylko o Władysławie Broniewskim, ale także o pierwszej połowie XX wieku w Polsce. Opowieść ta ma swój mocny rytm czasoprzestrzenny i psychodynamiczny, ale ma też ważne przesłanie, które wysławiam tak: najpierw dramat człowieczy, potem ludzki sąd o nim. Więc tak, jak w prawdziwej sztuce, a nie w propagandzie, która się teraz, w różnych wersjach, pod nią podszywa."

profesor Andrzej Mencwel, www.andrzejmencwel.pl

„Właśnie przed chwilą skończył się spektakl BRONIEWSKI transmitowany na TVP Kultura prosto z Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Wspaniała, mocna sztuka. A Broniewski - genialny i tragiczny, rewolucyjny, pijany - Polak, katolik, alkoholik, a przy tym człowiek pełen liryzmu."

Joanna Kaffe, www.joanna-kaffe-latte.blogspot.com

Opublikowano: