Kolejne odcinki Szybkiego Kursu Dykcji online

Kolejne odcinki Szybkiego Kursu Dykcji online

Zapraszamy Państwa na kolejne trzy odcinki Szybkiego Kursu Dykcji online! Zajmiemy się w nich hiperdykcją, akcentowaniem i odbitkami. Cała seria dostępna jest bezpłatnie i bezterminowo na platformie VOD Teatru Wybrzeże: www.vod.teatrwybrzeze.pl Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji. Zapraszamy do wspólnego ćwiczenia!

O Szybkim Kursie Dykcji

Każdy, kto chce być dobrze zrozumiany powinien zadbać o wyraźną wymowę, jeden z podstawowych elementów komunikacji. Zapraszamy na Szybki Kurs Dykcji online - serię kilkunastominutowych filmów instruktażowych. Każdy odcinek zawiera praktyczne ćwiczenia do wykorzystania na co dzień. Przez tajniki wymowy prowadzi nas aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska, a w charakterze kursantki partneruje jej Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji.

Najnowsze odcinki

6. Hiperdykcja

W szóstym odcinku poćwiczymy hiperpoprawną wymowę , czym wypowiemy walkę szczękościskowi. Zapraszamy do ćwiczenia razem z nami.

7. Akcent

W siódmym odcinku zbadamy tajniki akcentowania w języku polskim. Oprócz reguł i przykładów sprawdzimy, jaka jest relacja między akcentem a regionem pochodzenia mówiącego.

8. Odbitki i (nie)połykanie głoski Ł

Finałowy odcinek serii poświęcimy nader częstemu zjawisku połykania różnych głosek. Zjadanie ich jest niebezpieczne, gdyż grozi zmianą znaczenia wypowiadanych słów. Jak się przed tych uchronić? Między innymi poprzez odbitki.

Seria dostępna dla osób niewidomych i niedowidzących.

Projekt dofinansowano w ramach programu Kultura Dostępna ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.