Karolina Kowalska przyzwyczaiła nas już do nagród. Tym razem została nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury za rolę w spektaklu „Piękna Zośka” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Trzech nagrodzonych wybierze kapituła konkursu 29 listopada.
Na Karolinę możecie też oddawać głosy w plebiscycie publiczności organizowanym przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto!
Link do głosowania: https://tiny.pl/jm31n9xt
W poprzednim sezonie była najczęściej nagradzaną aktorką naszego teatru. Zdobyła Nagrodę Nardellego za debiut na scenach dramatycznych, Grand Prix na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu, Nagrodę im. Jana Świderskiego w 30. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. A to tylko niektóre z nagród.
Serdecznie gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Polecamy też rozmową Anny Wakulik z Karoliną Kowalską:
Znaleźć w sobie ogień
Premiera spektaklu „Jej słowo. Jego słowo” w reż. Adama Orzechowskiego na Scenie Malarnia za nami.
Projekt logo Wojciecha Janickiego (Brandhills) został nagrodzony Grand Prix UDA Annual Int’l Design Competition 2025, a identyfikacja wizualna jego autorstwa dla Teatru Wybrzeże otrzymała nagrodę Silver w kategorii system. Gratulujemy!
Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wyrażają solidarność z Zespołem Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Jackiem Jabrzykiem, który wygrał konkurs na dyrektora tej sceny.