Jubileuszowe TRESOWANE DUSZE

Jubileuszowe TRESOWANE DUSZE

Serdecznie zapraszamy na 50. TRESOWANE DUSZE. Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

Premiera TRESOWANYCH DUSZ Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Adama Orzechowskiego miała miejsce 15 maja 2015 roku na Scenie Malarnia. Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki teatralnej i publiczności. Katarzyna Gajewska na łamach Dziennika Teatralnego uznała, że „bohaterowie TRESOWANYCH DUSZ to ludzie zepsuci, egoistyczni i małostkowi, a sam utwór jest ciężki w wymowie. Równie mroczna jest inscenizacja w reżyserii Adama Orzechowskiego, który wydobył dramat z zapomnienia udowadniając, jak bardzo jest aktualny."

O SPEKTAKLU

TRESOWANE DUSZE to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Tym razem autorka skupia swą uwagę na przenikających się środowiskach dziennikarskim i biznesowym w początkach XX wieku. Te nieczyste gry, gazetowe manipulacje, nieuczciwości obu stron doprowadzające do zaszczucia walczących o prawdę i godność, nie są z pewnością zjawiskami, których wolno nam i dziś nie dostrzegać.

Gabriela Zapolska
TRESOWANE DUSZE
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Mirowski
Asystent reżysera: Małgorzata Oracz
Inspicjent: Joanna Januszewska

W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz (Sieklucki, redaktor), Katarzyna Figura (Rastawiecka, właścicielka dziennika), Magdalena Boć (Anna Smolkiewiczowa), Piotr Łukawski (Smolkiewicz, sekretarz biura interwencyjnego), Piotr Chys (Bonecki, redaktor), Michał Kowalski (Steiermarkt, przedsiębiorca) Monika Chomicka-Szymaniak (Braun, robotnica), Mirosław Krawczyk (Parnes, współpracownik Świtu), Małgorzata Oracz (Juszka, współpracownica Gońca).

Premiera: 15 maja 2015 roku na Scenie Malarnia.

Czas: 1 godzina 30 minut

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.