Jubileuszowe EMIGRANTKI

Jubileuszowe EMIGRANTKI

Zapraszamy Państwa na 50. EMIGRANTKI! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja o godzinie 17.00 w Starej Aptece.

Prapremiera EMIGRANTEK Radosława Paczochy w reżyserii Elżbiety Depty miała miejsce 20 lutego 2021 roku. Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki teatralnej i do dzisiaj cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych widzów. Małgorzata Brajner kreująca w spektaklu postać Zosi została uhonorowana Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska.

O SPEKTAKLU

EMIGRANTKI pokazują polską emigrację zarobkową z perspektywy ciężko pracujących kobiet, do tego matek wychowujących swoje dzieci na odległość. Dramat ukazuje ich pełną napięć relację pomiędzy sobą, trudne życie codzienne, problemy tożsamościowe, życie na walizkach i poczucie straconego życia osobistego, które próbują odkupić zarabianymi na swoje dzieci pieniędzmi. W niesprzyjających macierzyństwu warunkach są niezwykle heroicznymi matkami, które żyją w poczuciu przegranego macierzyństwa...

„Spektakl przejmujący, od początku do końca trzymający w napięciu, z tajemnicą w tle. Poruszający tym bardziej, gdy ma się świadomość, że przedstawia prawdziwe historie.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

Radosław Paczocha
EMIGRANTKI
Reżyseria: Elżbieta Depta
Scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
Światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Maciej Szymborski
Konsultacja choreograficzna: Nicola Egwuatu
Konsultacja wokalna: Anna Domżalska
Projekt plakatu: Monika Starowicz

W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Zosia), Katarzyna Figura (Teresa) i Justyna Bartoszewicz (Monika).

Asystent reżysera, inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Prapremiera: 20 lutego 2021 roku w Starej Aptece
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)