Jubileusz SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI

Jubileusz SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI

Już jutro o godzinie 20.30 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy po raz setny jeden z naszych najlepszych spektakli - SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI Tennessee Williamsa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego z wybitną i wielokrotnie nagradzaną kreacją Doroty Kolak.

Premiera SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI odbyła się 10 maja 2008 roku na Scenie Malarnia. Spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej i publiczności i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych widzów. Dorota Kolak za wybitną kreację Alexandry del Lago otrzymała Grand Prix Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz SZTORM ROKU Gazety Wyborczej.

O SPEKTAKLU

Chance Wayne - główny bohater SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI - powraca do rodzinnego miasteczka po nieudanej próbie zrobienia kariery w Hollywood. Towarzyszy mu podstarzała gwiazda kina - Księżniczka Kosmonopolis. Chance Wayne robi wszystko, by nie widzieć, że lata nieobecności zmieniły tak jego, jak i mieszkańców miasteczka, rządzonego przez radykalnego prawicowego polityka - Bossa Finleya.

„Największym atutem spektaklu jest jednak gra Doroty Kolak. Jej rola to wielka kreacja. Zachwycająca i poruszająca zarazem. Bohaterkę poznajemy w chwili, gdy jest na dnie, zdruzgotana upływającym czasem i przekonana, że najlepsze lata ma już za sobą. O przyszłości myśli z niepokojem. Wie, że aktorstwo, które traktowała zawsze jako istotę i sens życia, jest czymś niewymiernym. Ale ta zniszczona alkoholem i budząca współczucie gwiazda jest w stanie dokonać niezwykłej wolty, uwierzyć w siebie, stać się kobietą silną i triumfującą."

Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

Tennessee Williams
SŁODKI PTAK MŁODOŚCI
Reżyseria, scenografia, światło: Grzegorz Wiśniewski
Kostiumy: Katarzyna Zawistowski
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

W spektaklu występują: Dorota Kolak (Alexandra del Lago - Księżniczka Kosmonopolis), Magdalena Boć (Ciocia Nonnie), Piotr Chys (Scotty), Ewa Jendrzejewska (Miss Lucy), Michał Kitliński (Chance Wayne), Anna Kaszuba (Heavenly Finley), Maciej Konopiński (Bud), Michał Kowalski (Tom Junior), Krzysztof Matuszewski (Boss Finley), Maciej Szemiel (Podżegacz).

Premiera: 10 maja 2008 roku na Scenie Malarnia
Czas: 2 godziny 20 minut (jedna przerwa)

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych