
Przez ostatni rok przechodziliśmy przez emocjonujące etapy gruntownej modernizacji Dużej Sceny Teatru Wybrzeże, dzieląc się z wami kulisami w krótkich filmowych odcinkach.
Modernizacja zakończona, Duża Scena już otwarta. Bardzo nas cieszy, że możemy was już gościć w naszych nowych wnętrzach!
Z dumą prezentujemy finałowy odcinek filmowej podróży, który jednocześnie stanowi zwieńczenie cyklu TEATR W BUDOWIE.
W roli lektora wystąpił aktor Teatru Wybrzeże, Jarosław Tyrański.
Chcielibyśmy też serdecznie podziękować niezastąpionym studentom Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy: Rafałowi Malottkiemu, Oliwii Niewidziale i Jakubowi Wadeckiemu za ich wkład w tworzenie tego niezwykłego projektu.
Premiera materiału na dużym ekranie odbędzie się na festiwalu Cinerama Fest w Centrum Filmowym UG!

Zobaczcie jak przebiegają próby do spektaklu Nosferatu w reż. Mariusza Grzegorzka. Premiera już 12 grudnia na Dużej Scenie.

12 grudnia zapraszamy na premierę Nosferatu w reżyserii Mariusza Grzegorzka na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże. Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska.

Jak dziś splatają się kultura, ekologia i technologia i co z tego może wyniknąć dla przyszłości teatru? Z RMF Classic w podcaście Teatralne Innowacje rozmawia Monika Mioduszewska.