
V edycja Wybrzeża Sztuki zbliża się ku końcowi. Za nami prezentacja STOLIKA grupy Karbido, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, TRYLOGII w reżyserii Jana Klaty, DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw, CIAŁ OBCYCH w reżyserii Kuby Kowalskiego i pierwszego pokazu TANGA. Wszystkie spektakle cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród widzów i były nagradzane wielominutowymi owacjami. Przed nami ostatni spektakl na tegorocznej edycji - drugi pokaz mistrzowskiego TANGA!
Dzisiaj o godzinie 19.00 na Dużej Scenie zaprezentujemy po raz drugi mistrzowskie TANGO Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego z Teatru Narodowego. Jarocki, wraz ze scenografem Jerzym Jukiem Kowarskim, na nowo odczytali smaki i sensy dramatu Mrożka. Z ogromnym sukcesem wpisali się w tę interpretację znakomici aktorzy: Kamilla Baar, Katarzyna Gniewkowska, Ewa Wiśniewska, Jan Englert, Jan Frycz, Marcin Hycnar oraz Grzegorz Małecki.

To inicjatywa skierowana do dramatopisarzy, której celem jest popularyzacja tekstów dramatycznych oraz ich przekłady na języki obce w ramach UE.

Gdański Ulisses, wystawiony przez Zygmunta Hübnera w Teatrze Wybrzeże przez wielu uważany jest za arcydzieło. Sztuka miała swoją premierę (i jednocześnie polską prapremierę) 14 lutego 1970 roku.

Zagraliśmy 24 oraz 25 stycznia.