Farsa po raz pierwszy w Gdańsku

Farsa po raz pierwszy w Gdańsku

Pierwszy raz możemy obejrzeć FARSĘ Z WALWORTH, znaną z sopockiej Sceny Kameralnej w Gdańsku, na Scenie Malarnia. Serdecznie zapraszamy już od jutra na trzy październikowe pokazy: spektakl zostanie zagrany w najbliższy czwartek, piątek i sobotę o godzinie 21.00.

FARSA Z WALWORTH miała swoją premierę 14 grudnia 2007 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie i była tam wystawiana z wielkim powodzeniem aż do zamknięcia dotychczasowej siedziby teatru.

Enda Walsh
FARSA Z WALWORTH
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

Występują: Piotr Chys, Grzegorz Falkowski, Krzysztof Matuszewski, Karolina Piechota.

FARSA Z WALWORTH to precyzyjnie skomponowany dramat, opowiadający historię rodziny irlandzkich emigrantów z Cork, mieszkających w robotniczej dzielnicy Londynu. Mieszkańcom domu przy ulicy Walworth Londyn jawi się jako miejsce zguby, katastrofy, zaś rodzinne irlandzkie miasteczko jako utracony Eden. Właśnie dlatego ojciec i jego dwóch dorosłych synów, odgrywają co dzień sceny z ich wcześniejszego życia. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy jeden z synów przynosi do domu niewłaściwą torbę z zakupami. Jak odegrać codzienne scenki, bez kury i tostowego chleba? Ojciec oskarża syna o umyślne podmienienie zakupów i węszy podstęp. Wraz z narastaniem konfliktu, ukazuje się nam mroczna tajemnica, która skłoniła rodzinę do nagłego wyjazdu z Cork.

"Sztuka jest też dla mnie repertuarowym odkryciem, w sam raz na czasy bezkrytycznego mitologizowania obecnej polskiej emigracji."
Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

"Sprawnie napisany tekst, fenomenalne aktorstwo i dobra reżyseria - FARSA Z WALWORTH Irlandczyka Endy'ego Walsha w reżyserii Adama Orzechowskiego, najnowsza prapremiera Teatru Wybrzeże, to widowisko zdecydowanie udane."
Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza