DZISIAJ, WSZYSTKO – po premierze

DZISIAJ, WSZYSTKO – po premierze

W miniony czwartek na Scenie Malarnia odbyła się premiera spektaklu Teatru Dada von Bzdülöw DZISIAJ, WSZYSTKO. Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże. Miło nam poinformować, że spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej. 

„Choć gdzieś w tym wszystkim pobrzmiewają słowa Eklezjastesa i nieuchronność końca, Dada przygotowała spektakl-afirmację życia, gloryfikację tu i teraz. Pozostaje życzyć jubilatom wielu lat tańca na podobnym poziomie co w DZISIAJ, WSZYSTKO.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„DZISIAJ, WSZYSTKO według zapowiedzi twórców miało być podróżą po konstelacjach spełnienia. Dionizyjskim świętej upojenia. Dokonało się.”

Gabriela Pewińska, Dziennik Bałtycki

„Tak, DZISIAJ, WSZYSTKO jest rodzajem podsumowania. To przedstawienie o charakterze granicznym, ale granicznym przewrotnie – wspominającym przeszłość i przepowiadającym przyszłość, skupionym jednak przede wszystkim na teraźniejszości. Tutaj wszystko – minione i przyszłe – wydarza się dzisiaj.”

Anna Jazgarska, portal teatralny.pl

„Podążając za białym królikiem cieszyłem się widokiem piękna inteligentnych ciał. Tak, piękna inteligentnych ciał. Szukając optymalnego ekwiwalentu werbalnego dla oddania stanu rzeczy ucieszyłem się promieniście. Tak, już wiem – bliskie mi są: inteligencja estetyczna oraz emocjonalność estetyczna Dady.”

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska