DUETY NIEISTNIEJĄCE w Rumunii

DUETY NIEISTNIEJĄCE w Rumunii

Miło nam poinformować, że DUETY NIEISTNIEJĄCE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowane przez Teatr Wybrzeże wezmą udział w Międzynarodowym Biennale Teatralnym REFLEX3 w Sfântu Gheorghe w Rumunii. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 20:00 na scenie Studioul Nou w Teatrze Tamási Áron.

O FESTIWALU

Jeden z najbardziej znaczących festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej, na którym dotychczas prezentowano m.in . PERSONĘ.MARYLIN w reżyserii Krystiana Lupy oraz ORESTEJĘ w reżyserii Michaela Thalheimera.

O SPEKTAKLU

DUETY NIEISTNIEJĄCE to swoista, rodząca się z nudy "flânerie". Dryfy, spacery, opowieści - zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

„Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce..."

Jean Baudrillard, DLACZEGO WSZYSTKO JESZCZE NIE ZNIKNĘŁO

„O artystycznych koncepcjach Teatru Dada von Bzdülöw trudno mówić, nie uciekając się do werbalnego banału. Niemalże każdorazowo budzi zachwyt, a przecież to takie nieprecyzyjne, mało mówiące słowo. Tym razem mocą DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH taneczna jednia - Chmielewska i Bzdyl wywołała swoisty paraliż emocjonalny wśród zebranej publiczności. Rezonans takiego silnego refleksyjnego kopniaka trudno zmierzyć nawet skalą Richtera."

Anna Kołodziejska, Teatralia Trójmiasto

Teatr Dada von Bzdülöw
DUETY NIEISTNIEJĄCE
Koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw
Wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Kostiumy: Katarzyna Piątek
Wideo: Maciej Salamon
Słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski
Reżyseria świateł : Michał Kołodziej

Premiera:
23 września 2011 roku - Teatr Studio, Warszawa - Festiwal Ciało/Umysł
5 i 6 października 2011 roku - Scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Gdańsk

Czas: 1 godzina (bez przerw)

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa / Teatr Wybrzeże, Gdańsk