Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. Dzisiaj, jutro i pojutrze po raz dwunasty odkryjemy przed Państwem na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzymy podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gry terenowe, Escape Room i szybkie kursy specjalizacji teatralnych.

PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA, 23, 24, 25 MARCA
CZARNA SALA, GDAŃSK

ESCAPE ROOM - ZAGINIONE REKWIZYTY

W trakcie przedpremierowej gorączki zaginęły rekwizyty do spektaklu CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? Czy to kradzież, prowokacja czy też zwykły chaos organizacyjny? Pomóż odnaleźć zgubę - teatralny magazyn jest duży, a do spektaklu została tylko godzina! Masz 60 minut na rozwiązanie zagadek, których rozwikłanie stanie się kluczem do opanowania dramatycznej sytuacji...

Jednorazowo w wydarzeniu może wziąć udział od 4 do 8 osób (w wypadku grup familijnych zalecamy udział min. 4 osób dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia). Czas zabawy wynosi 60 minut. Konieczny wcześniejszy zakup biletów w kasie biletowej lub online. Jednorazowy koszt wynajęcia pokoju wynosi 70 zł (terminy do godz. 16:00), 90 zł (terminy od godz. 17:00). Godziny - piątek: 17:00, 18:30, 20:00; sobota i niedziela: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00.

SOBOTA, 24 MARCA
SCENA KAMERALNA, SOPOT

Jan Brzechwa
SZELMOSTWA LISA WITALISA. CZYTANIE

Zapraszamy na opowieść o tym, jak pewien lis chciał własnym sprytem przechytrzyć inne zwierzęta. Trzeba przyznać, że odnosił w tej dziedzinie niemałe sukcesy i przyprawił sąsiadom sporo zgryzoty. Czy mieszkańcy lasu wybrną z trudnej sytuacji? Dowiecie się już niebawem! Bajkę przeczytają aktorzy Teatru Wybrzeże.

Bajkę przeczyta Marta Herman, Piotr Biedroń i Jarosław Tyrański
Oprawa dźwiękowa: Joanna Sówka-Sowińska
Opieka artystyczna: Michał Derlatka

 

Koszt udziału w czytaniu wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Początek czytania o godz. 11:00. Czas trwania: 45 minut. Czytanie zalecane dla widzów od szóstego roku życia.

WARSZTAT FAMILIJNY

Czy spryt to wada czy zaleta? Na pewno warto z niego korzystać – ale i umieć się obronić, zwłaszcza przed takimi spryciarzami jak Lis Witalis. W trakcie warsztatu zgłębimy taktykę rudego bohatera i opracujemy własne na niego metody. A do tego będziemy rapować!

Zajęcia przeznaczone dla małych i dużych uczestników czytania. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Ilość miejsc ograniczona. Warsztat rozpocznie się o godzinie. 12:00. Czas trwania: 90 minut.

NIEDZIELA, 25 MARCA
DUŻA SCENA, GDAŃSK

ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna piwnica? Zapraszamy do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Początek zwiedzania o godzinie 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30 i 15:00. Czas trwania: 2 godziny

GRA FAMILIJNA ZOSTAŃ TEATRALNYM FACHOWCEM

Stworzenie spektaklu wymaga pracy wielu osób, nie tylko na scenie. Każda pracownia specjalizuje się w innej dziedzinie - czasem jest to radosna twórczość, innym razem drobiazgowa dłubanina, a w skrajnych przypadkach nawet krwawica! Chcesz poznać w praktyce tajniki teatralnego rzemiosła?  Zapraszamy do udziału w grze terenowej - zaprojektuj rekwizyt, zajrzyj w teatralne zakamarki, dobierz materiały do charakteryzacji. Zbierz w każdym punkcie naklejkę i zdobądź nagrodę!

Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny. Gra dostępna w godzinach 11.00 – 16.00.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI - TEATRALNY BLUEBOX

Zapraszamy do zdjęcia! Dzięki technologii bluebox możesz zdobyć niezwykłą pamiątkę z Drzwi Otwartych. Twoje zdjęcie będzie wkomponowane w ujęcie z jednej z premier minionych sezonów. Każdy uczestnik będzie mógł poddać się charakteryzacji oraz przebrać się w kostium, dzięki czemu pamiątka będzie wyjątkowa.

Koszt: 5 zł bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny. Bluebox dostępny w godzinach 11.00 – 16.00

SZYBKI KURS CHARAKTERYZACJI

Chcielibyście się dowiedzieć jak stworzyć bliznę, ranę lub siniak? Lepiej! Zrobić ją samemu? Ten kurs jest dla Was! Poznaj tajniki zawodu pod okiem profesjonalnej charakteryzatorki.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby (opiekun w kursach familijnych - bezpłatnie). Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Rozpoczęcie szybkich kursów: Edycja familijna (dzieci od 9 lat, tylko pod opieką dorosłych) - 13.30, 14:45, Edycja dla osób indywidualnych (od 15 lat) - 11:00, 12:15. Czas trwania: 1 godzina

NIEDZIELA, 25 MARCA
SCENA MALARNIA, GDAŃSK

SZYBKI KURS ELEKTROAKUSTYCZNY

Co zrobić, by na scenie stworzyć atmosferę burzy w ciemnym lesie lub aurę bezludnej, tropikalnej wyspy? Chcecie się dowiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi narzędziami pracy elektryka i akustyka. Dowiecie się, jakie rodzaje reflektorów funkcjonują na scenie i jak programować konsoletę oświetleniową i dźwiękową.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby (opiekun w kursach familijnych - bezpłatnie). Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Rozpoczęcie szybkich kursów: Edycja familijna (dzieci od 6 lat, tylko pod opieką dorosłych) - 11.00, 11:45, Czas trwania: 30 minut, Edycja dla osób indywidualnych (od 15 lat) - 12:30, 14:00. Czas trwania 1 godzina.

NIEDZIELA, 25 MARCA
JASKÓŁKA, GDAŃSK

SZYBKI KURS DYKCJI

Każdy, kto chce być dobrze zrozumiany powinien zadbać o sprawność własnego języka. Czy korek może pomóc w aktorskiej karierze? Sprawdźcie sami! Aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska poprowadzi warsztat z dykcji, ważnej części scenicznego rzemiosła.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Rozpoczęcie szybkich kursów o godzinie: 15.00, 16:00. Czas trwania 45 minut. Wiek minimalny: 13 lat

NIEDZIELA, 25 MARCA
SCENA STARA APTEKA, GDAŃSK

GRA TERENOWA NA TROPIE TEATRALNEGO SZKIELETU

Nowe na fundamentach starego. Teatr w stanie surowym. Jeszcze opustoszały, a jednak - słychać szepty, ktoś coś w nocy widział. Czai się tam jakaś dusza. Czy to przodkowie ze Starej Apteki? Odważnych i dzielnych śmiałków zapraszamy do udziału w ekspedycji. Odkryj, co znajduje się za Przejściem Bramnym.

Gra dostępna tylko dla osób o mocnych nerwach (powyżej 8 roku życia, dzieci koniecznie pod opieką dorosłych). Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Godz. 12:00, 12:20, 12:40, 13:00, 13:20, 13:40, 14:00. Czas trwania: około 30 minut

PROMOCJA

Uczestnikom Drzwi Otwartych proponujemy zakup biletów z bieżącego repertuaru w cenie 20 zł/szt. Promocja dostępna 24 i 25 marca w kasach biletowych w Gdańsku i w Sopocie. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 4 bilety. Promocja nie obowiązuje na koprodukcje i spektakle specjalne.

Każda płatna wejściówka na dowolne wydarzenie uprawnia do zakupu biletu na spektakl Teatru Wybrzeże ze zniżką 5 zł z możliwością wykorzystania do końca sezonu 2017/2018. Promocja nie obowiązuje na koprodukcje i spektakle specjalne.