Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. Dzisiaj i jutro po raz jedenasty odkryjemy przed Państwem na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzymy podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gra terenowa, Escape Room i szybkie kursy specjalizacji teatralnych. 

SOBOTA, 25 MARCA

SCENA KAMERALNA W SOPOCIE

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI - ARCHIWALNY BLUEBOX

Zapraszamy do zdjęcia! Dzięki technologii bluebox możesz zdobyć niezwykłą pamiątkę z Drzwi Otwartych. Twoje zdjęcie będzie wkomponowane w ujęcie z jednej z naszych archiwalnych premier. Każdy uczestnik będzie mógł poddać się charakteryzacji oraz przebrać się w kostium, dzięki czemu pamiątka będzie wyjątkowa. Koszt: 5 zł bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Sceny Kameralnej. Bluebox dostępny w  godzinach 18.30 – 22.00.

GRA TERENOWA – ŚLADAMI DUCHA TEATRU. EDYCJA WIECZORNA

Od 70 lat unosi się nad Trójmiastem, a od 50 mieszka na Targu Węglowym. Jakie spektakle widział? Kogo poznał? Jakich wydarzeń był świadkiem? Zapraszamy grupy 4-6 osobowe do udziału w grze terenowej. W trakcie zabawy poznacie zakamarki Sceny Kameralnej i ciekawostki z historii Teatru Wybrzeże. Konieczny wcześniejszy zakup biletów w kasie biletowej lub online. Jednorazowy koszt udziału grupy w grze wynosi 20 zł. Miejsce: Scena Kameralna. Godz. 19:15, 20:00, 20:45, 21:30, 22:15, 23:00.

CZARNA SALA, GDAŃSK

ESCAPE ROOM - ZAGINIONE REKWIZYTY

W trakcie przedpremierowej gorączki zaginęły rekwizyty do spektaklu CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? Czy to kradzież, prowokacja czy też zwykły chaos organizacyjny? Pomóż odnaleźć zgubę - teatralny magazyn jest duży, a do spektaklu została tylko godzina! Masz 60 minut na rozwiązanie zagadek, których rozwikłanie stanie się kluczem do opanowania dramatycznej sytuacji...

Jednorazowo w wydarzeniu może wziąć udział od 4 do 8 osób (w wypadku grup familijnych zalecamy udział min. 4 osób dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia). Czas zabawy wynosi 60 minut. Konieczny wcześniejszy zakup biletów w kasie biletowej lub online. Jednorazowy koszt wynajęcia pokoju wynosi 70 zł (terminy do godz. 16:00), 90 zł (terminy od godz. 17:00). Godz. 14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00.

NIEDZIELA, 26 MARCA

DUŻA SCENA, GDAŃSK

ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna piwnica? Zapraszamy do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże.

Konieczne wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Początek zwiedzania o godzinie 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30 i 15:00.

SZYBKI KURS CHARAKTERYZACJI

Chcielibyście się dowiedzieć jak stworzyć bliznę, ranę lub siniak? Lepiej! Zrobić ją samemu? Ten kurs jest dla Was! Poznaj tajniki zawodu pod okiem profesjonalnej charakteryzatorki.

Konieczne wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Rozpoczęcie szybkich kursów o godzinie: 11.00, 12:00, 13:00 i 14:00.

SZYBKI KURS ELEKTROAKUSTYCZNY

Co zrobić, by na scenie stworzyć atmosferę burzy w ciemnym lesie lub aurę bezludnej, tropikalnej wyspy? Chcecie się dowiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi narzędziami pracy elektryka i akustyka. Dowiecie się, jakie rodzaje reflektorów funkcjonują na scenie i jak programować konsoletę oświetleniową i dźwiękową.

Konieczne wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Rozpoczęcie szybkich kursów o godzinie: 14:30 i 15:45.

SZYBKI KURS CHOREOGRAFII

Kurs familijny

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach ruchowych dla dzieci w wieku od lat 4 do lat 7 wraz z opiekunami. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.

Taniec i ruch są jedną z najbardziej naturalnych form ekspresji dziecka. Zajęcia staną się podstawą do stymulowania rozwoju fizycznego, będą pobudzały kreatywność oraz zdolności percepcyjne, a jednocześnie stworzą niepowtarzalną możliwość do zbudowania nowych więzi pomiędzy członkami rodziny.

Wykorzystując zadania teatralno-taneczne oraz indywidualne sposoby poruszania się dzieci, stworzymy rodzinne choreografie. Poznając inspirujące zasady kompozycji spróbujemy pomieścić w ruchu zabawę, kreatywność oraz indywidualną ekspresję dzieci i dorosłych.

Kurs z improwizacji dla osób dorosłych

Ćwiczenia proponowane podczas zajęć będą stanowić propozycję praktyk choreograficznych angażujących świadomość ciała, percepcję sensoryczną i wyobraźnię. Badając aspekty ruchu, czasu i przestrzeni będziemy poszukiwać twórczego potencjału własnej ekspresji i motoryki i wykorzystywać je do tworzenia nowych form i sposobów odnoszenia się do siebie nawzajem.

Zajęcia adresowane są do osób zainteresowanych pracą z ciałem, tańcem i improwizacją ruchową, bez względu na wcześniejsze doświadczenia.

Konieczne wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl. Miejsce zbiórki: foyer Dużej Sceny, parter. Rozpoczęcie kursu familijnego o godzinie 11.00, rozpoczęcie kursu z improwizacji o godzinie 12:30.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI - ARCHIWALNY BLUEBOX

Zapraszamy do zdjęcia! Dzięki technologii bluebox możesz zdobyć niezwykłą pamiątkę z Drzwi Otwartych. Twoje zdjęcie będzie wkomponowane w ujęcie z jednej z naszych archiwalnych premier. Każdy uczestnik będzie mógł poddać się charakteryzacji oraz przebrać się w kostium, dzięki czemu pamiątka będzie wyjątkowa. Koszt: 5 zł bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny, I piętro. Bluebox dostępny w godzinach 11.00 – 16.00.

GRA FAMILIJNA – ŚLADAMI DUCHA TEATRU

Teatr Wybrzeże ma już 70 lat, a od 50 mieści się na Targu Węglowym. Kto grał kiedyś na naszej scenie? Jak wyglądały dekoracje kilkanaście lat temu? Jeśli chcesz poznać ciekawostki z historii naszego teatru, to koniecznie weź udział w rodzinnej zabawie. Zbierz w każdym punkcie pieczątkę i zdobądź nagrodę! Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Miejsce: foyer Dużej Sceny. Gra dostępna w godzinach 11.00 – 16.00.

CZARNA SALA, GDAŃSK

ESCAPE ROOM

W trakcie przedpremierowej gorączki zaginęły rekwizyty do spektaklu CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? Czy to kradzież, prowokacja czy też zwykły chaos organizacyjny? Pomóż odnaleźć zgubę - teatralny magazyn jest duży, a do spektaklu została tylko godzina! Masz 60 minut na rozwiązanie zagadek, których rozwikłanie stanie się kluczem do opanowania dramatycznej sytuacji...

Jednorazowo w wydarzeniu może wziąć udział od 4 do 8 osób (w wypadku grup familijnych zalecamy udział min. 4 osób dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia). Czas zabawy wynosi 60 minut. Konieczny wcześniejszy zakup biletów w kasie biletowej lub online. Jednorazowy koszt wynajęcia pokoju wynosi 70 zł (terminy do godz. 16:00), 90 zł (terminy od godz. 17:00). Godz. 11:00, 12:30,14:00, 15:30, 17:00, 18:30, 20:00.