
„Uważam, że dorośliśmy do prawdziwego teatru. Mieszkańcy Gdańska mają dostęp do jednego teatru dramatycznego i repertuar naszego teatru jest na tyle różnorodny, że wszyscy mogą w nim znaleźć coś dla siebie. Tak rozumiem naszą misyjną działalność."

Podczas prób do spektaklu Sprawa Davida Frankfurtera pierwszy etap stanowiły improwizacje aktorskie. O tym jak przebiegały opowiadają Marzena Nieczuja Urbańska i Kuba Dyniewicz. Zaglądamy także na Scenę Malarnia, gdzie powstaje scenografia zaprojektowana przez Joannę Załęską.

Pogodnej Wielkiej Nocy i wiosennego ciepła życzy zespół Teatru Wybrzeże.

Na Scenie Malarnia trwają intensywne przygotowania do premiery SPRAWA DAVIDA FRANKFURTERA. Scenografię przygotowała Joanna Załęska z asystentką Marleną Kosztyłą. Plastyczki: Julia Moczulska i Anna Murawska malowały obrazy, które stworzą przestrzeń spektaklu.