AWANTURA W CHIOGGI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

AWANTURA W CHIOGGI na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

AWANTURA W CHIOGGI Carla Goldoniego w reżyserii Pawła Aignera bierze udział w konkursie 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych! Spektakl zostanie zaprezentowany w sobotę, 7 maja o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

O FESTIWALU

Kaliskie Spotkania Teatralne to najstarszy festiwal teatralny w Polsce, jedyny, który w centrum uwagi stawia aktorów, ich kreacje sceniczne, technikę pracy i styl wypowiedzi artystycznej. Festiwal ma charakter konkursowy – powołane przez organizatorów jury wyłoni spośród zaproszonych aktorów laureatów wyróżnień, nagród specjalnych oraz nagrody głównej – Grand Prix 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

O SPEKTAKLU

Nieprzemijający potencjał tekstu, dynamika akcji, jedna z najlepszych osiemnastowiecznych komedii! Zapraszamy do Chioggi, małego portowego miasteczka, na którego ulicach właśnie rozsiadły się kumoszki. Tkają koronki, czekają na mężów, kochanków i narzeczonych, intrygują i... plotkują. W efekcie rozpętują apokaliptyczną kłótnię. Arcykomedia mistrza Carla Goldoniego kończy się rzecz jasna szczęśliwie. Ale zanim to nastąpi czeka nas pełna rozmachu tytułowa awantura!

„Z obyczajowego obrazka reżyser Paweł Aigner stworzył czarujący i radosny świat pełen namiętności. [...] Na scenie wiele się dzieje poza tekstem, są akrobacje, gonitwy rękoczyny, zagrane z właściwym farsie przerysowaniem, ale i z lekkim dystansem do postaci, a wszystko utrzymane jest w znakomitym tempie. Wielkie brawa dla aktorów. Nie mogę powiedzieć, że ktoś jest lepszy od innych, wszyscy są absolutnie doskonali. [...] AWANTURA W CHIOGGI - współczesne spojrzenie Goldoniego na słynną commedię dell'arte - od wieków bawi publiczność wyrazistymi bohaterami i zabawnym tekstem i tak jest też tym razem.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Carlo Goldoni
AWANTURA W CHIOGGI
Przekład: Jerzy Jędrzejewicz
Reżyseria: Paweł Aigner
Scenografia: Magdalena Gajewska
Kostiumy: Zofia de Ines
Muzyka: Piotr Klimek
Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Projekt plakatu: Maciej Hübner
Konsultacje z zakresu języka włoskiego: Paulina Eryka Masa
Konsultacje gimnastyczno-akrobatyczne: Leszek Blanik
Trener: Bartosz Czaja
Fizjoterapeuta: Piotr Sawicki

W spektaklu występują: Maciej Konopiński - Padron Toni Koszyk Zwany Ptasznikiem (Antonio), Katarzyna Kaźmierczak - Madonna Pasqua Patelnia, Agata Bykowska - Lucietta Trzepaczka, Jakub Nosiadek - Beppe Samochwał (Giuseppe), Michał Jaros - Padron Fortunato Głowacz, Małgorzata Oracz/Ewa Jendrzejewska - Madonna Libera Flądra, Katarzyna Michalska - Orsetta Kluska (Orsolina), Urszula Kobiela - Checca Twarożnica (Francesca), Grzegorz Otrębski - Titta-Nane Dorsz (Giambattista), Marzena Nieczuja Urbańska - Sorella Vicenza, Adam Turczyk - Toffolo Pantofel Gamajda (Cristoforo), Grzegorz Gzyl - Isidoro Świszczypała, Marcin Miodek - Il Comandador, Canocchia, Menola.

Asystent reżysera: Małgorzata Oracz
Inspicjent-sufler: Agnieszka Szczepaniak

Premiera: 7 sierpnia 2021 roku na Scenie Letniej
Czas: 2 godziny 15 minut (bez przerw)