Album TWARZE WYBRZEŻA

Album TWARZE WYBRZEŻA

Drodzy widzowie, z radością i dumą prezentujemy album TWARZE WYBRZEŻA, na kartach którego znajdą Państwo zdjęcia zespołu aktorskiego wykonane przez Łukasza Ziętka oraz opis sylwetek naszych znakomitych aktorów autorstwa krytyka teatralnego Jacka Wakara!

„Dziś oddajemy w Państwa ręce album, który w symboliczny sposób podsumowuje piętnaście lat naszej wspólnej pracy. Album ten jest jednocześnie zbiorową fotografią zespołu Teatru Wybrzeże, ale też fotografią każdego artysty z osobna. Tacy dziś jesteśmy, dziś, czyli w sezonie 2021/2022, sezonie trudnym, pandemicznym, obfitującym w wiele znaków zapytania, w którym teatr, jak i ludzie go współtworzący i teatrowi kibicujący, musieli odnajdywać się w zaskakującej nas ciągle rzeczywistości. My, ludzie teatru, widzimy przyszłość w różnych barwach, nie zawsze kolorowych i optymistycznych, ale zawsze chcielibyśmy komentować świat, przynosić otuchę, spotykać się w teatrze i razem ten teatr tworzyć.”

Adam Orzechowski, fragment wstępu

„Jaki on jest, ów zespół Teatru Wybrzeże? Pierwsze, co przychodzi do głowy, to wielopokoleniowy i jak trzeba zróżnicowany. Ma swoje gwiazdy, by powiedzieć o Dorocie Kolak, Katarzynie Figurze, Mirosławie Bace, ich status jest najzupełniej oczywisty, ale nikt nie podkreśla go ponad miarę, przesadnie nie manifestuje. Dzieje się wręcz przeciwnie... […] Bo to jest cecha najważniejszych powstających tu prac – wspaniałe role nie rodzą się ani nie istnieją w próżni. Raz ja pojawiam się na pierwszym planie, za chwilę ustępuję miejsca partnerce czy partnerowi. Podrzucam im melodię. Jak w jazzie.”

Jacek Wakar, fragment wstępu

Książka do kupienia w kasie Teatru Wybrzeże w cenie 30 zł.

Opublikowano:

Galeria