50. RESET!

50. RESET!

Serdecznie zapraszamy na 50. RESET! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Prapremiera RESETU Almy De Groen w reżyserii Anny Gryszkówny miała miejsce 9 czerwca 2018 roku na Scenie Kameralnej. Przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów.

O SPEKTAKLU

Alma De Groen
RESET
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenografia, kostiumy, światła: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska
Asystent kostiumograf: Małgorzata Mech
Muzyka: Piotr Łabonarski
Projekt plakatu: Mirosław Adamczyk

Kiedyś były bliskimi koleżankami z uczelni. Potem każda poszła swoją drogą, bliskie niegdyś więzi osłabły. Dziś, po latach, spotykają się by wesprzeć świeżą wdowę a przy okazji zdać relację ze swoich potyczek z losem i z mężczyznami. Szczególnie tym jednym, który odcisnął piętno na życiu każdej z nich. Co zyskały, co straciły, jak bardzo życie w orbicie drugiego człowieka wpłynęło na ich własny los. Wszystkie zostały obdarzone wolną wolą, moralnością, uczuciami i empatią. Czy z nich skorzystały? Co pozostaje, jeśli całkowicie i wbrew rozsądkowi poświęcasz swoje życie dla kogoś? Cztery fantastyczne kobiety w obliczu utraty sensu życia podejmują ryzykowną grę, ujawniając skrywane dotąd tajemnice narażają się na utratę czegoś więcej niż dotychczasowego status quo. Czy było warto?

„Sztuka została zgrabnie napisana, akcja toczy się wartko, co chwila jesteśmy zaskakiwani nieoczekiwanym obrotem zdarzeń, choć początkowe śmiechy na widowni milkną pod koniec przedstawienia.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Sztuka Anny Gryszkówny jest ciekawym mariażem komedii z dramatem, gdzie feminizm i patriarchat są jedynie punktem wyjścia całej opowieści. [...] Sztuka Anny Gryszkówny jest na pewno warta uwagi ze względu na ciekawą tematykę, która nie została przesadzona w żadną ze stron. I za to należą się brawa, bo bardzo łatwo można było zrobić z tego farsę, która kompletnie wypaczyłaby clue całości.”

Patryk Gochniewski, Trójmiasto.pl

„RESET to udane połączenie komedii z dramatem i historią kryminalną.”

Marek Nowak, Informator Pomorza

„RESET to dobrze opowiedziana historia z otwartym zakończeniem. Anna Gryszkówna stworzyła spektakl, w żaden sposób nie pretendując do moralizowania widzów, a tym bardziej dawania konkretnej recepty na życie. W sposób delikatny sportretowała swoje bohaterki, przy okazji nie oceniając żadnej z nich.”

Maria Dworzecka, Teatralia Trójmiasto

W spektaklu występują: Joanna Kreft-Baka - Meridee Hobbes, Ewa Jendrzejewska - Judith More, Małgorzata Oracz - Lydia Renfrew, Anna Kociarz - Hester Sherwood.

Asystent reżysera: Anna Kociarz
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

Prapremiera: 9 czerwca 2018 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Opublikowano: