SEKS DLA OPORNYCH

Michele Riml

Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz SEKSU DLA OPORNYCH, meldują się w modnym hotelu z misją niemal rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożyła się do tego trójka dzieci, stres i codzienna rutyna. Czy jeszcze sprostają wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom, jakie podsuwa im autorka wyrafinowanego poradnika, mającego uratować ich więź? Czy Karol jest rzeczywiście gotowy na widok swojej pięćdziesięcioletniej żony, matki ich dzieci, ubranej w seksowne lateksowe wdzianko?

Krystyna Janda o SEKSIE DLA OPORNYCH: „To gorzki ale zabawny tekst. Małżeństwo z niemal trzydziestoletnim stażem, architekt i jego żona, całe życie zajmująca się domem i dziećmi, przeciętni inteligenci, którzy nigdy nie pozwolili sobie na żadne szaleństwo, wiodący dotąd raczej banalne, pracowite ale spokojne życie, zapragnęli jakoś ożywić swój związek, obudzić dawne emocje. Postanawiają więc uciec z domu i spędzić weekend w najmodniejszym hotelu. Co prawda zabierają ze sobą praktyczny poradnik SEKS DLA OPORNYCH, ale nim do niego sięgną, by osiągnąć pożądaną gotowość, muszą dokonać głębokiego obrachunku. Będzie burzliwie i dramatycznie, wzajemne pretensje i urazy zaprowadzą ich niemal do ostatecznego zerwania, poradnikowe recepty dostarczą zdecydowanie groteskowych przeżyć, narażając na zawstydzenie raczej niż powrót wielkich namiętności. Ale też to doświadczenie pozwoli im docenić wartość codziennej, może szarej ale nieodzownej bliskości i przywiązania, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Ich własnej miłości po prostu. A to może się okazać ważniejsze niż podniecający może, ale krótkotrwały błysk ekscytacji."

Przedstawienie powstało w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia.

 • Polska Premiera: - Scena Kameralna
 • Czas trwania: 1 godzina 45 minut (jedna przerwa)
  • Przekład: Hanna Szczerkowska
  • Reżyseria: Krystyna Janda
  • Scenografia: Maciej Maria Putowski
  • Kostiumy: Małgorzata Domańska
  • Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
  • Światło: Adam Czaplicki
  • Światło: Adam Kłosiński
  • Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH - pożegnanie tytułu!

   SEKS DLA OPORNYCH - pożegnanie tytułu!

   Od jutra do najbliższej soboty na Scenie Kameralnej odbędą się ostatnie prezentacje jednego z największych wybrzeżowych hitów - znakomitego i szeroko komentowanego SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy z gwiazdorskimi kreacjami Doroty Kolak i Mirosława Baki.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH - pożegnanie tytułu!"
  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH w 58. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   SEKS DLA OPORNYCH w 58. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   Zapraszamy Państwa na 58. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi SEKS DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Weźmie w nim udział Dorota Kolak i Mirosław Baka. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 marca ok. godziny 20.45 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH w 58. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH – wielki jubileusz!

   SEKS DLA OPORNYCH – wielki jubileusz!

   Serdecznie zapraszamy na 200. SEKS DLA OPORNYCH! Prezentacja jednego z największych wybrzeżowych hitów odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH – wielki jubileusz!"
  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH w programie KULTURA DOSTĘPNA

   SEKS DLA OPORNYCH w programie KULTURA DOSTĘPNA

   Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Dzisiaj o godzinie 19:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy SEKS DLA OPORNYCH. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH w programie KULTURA DOSTĘPNA"
  • Zdjęcie artykułu Warsztat do spektaklu SEKS DLA OPORNYCH

   Warsztat do spektaklu SEKS DLA OPORNYCH

   Serdecznie zapraszamy na warsztat teatralny do spektaklu SEKS DLA OPORNYCH, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Czarnej Sali.
   Więcejo "Warsztat do spektaklu SEKS DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Sukces akcji BILET ZA GROSZE

   Sukces akcji BILET ZA GROSZE

   Miło nam poinformować, że SEKS DLA OPORNYCH i KREACJA za 400 groszy zostały wyprzedane w ciągu 35 minut od otwarcia kas biletowych! Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej galerii zdjęć.
   Więcejo "Sukces akcji BILET ZA GROSZE"
  • Zdjęcie artykułu BILET ZA 400 GROSZY

   BILET ZA 400 GROSZY

   Szanowni Państwo, drodzy widzowie!
   Więcejo "BILET ZA 400 GROSZY"
  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH – jubileusz!

   SEKS DLA OPORNYCH – jubileusz!

   Serdecznie zapraszamy na 150. SEKS DLA OPORNYCH! Prezentacja jednego z największych wybrzeżowych hitów odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Dużej Scenie.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH – jubileusz!"
  • Zdjęcie artykułu Zakończył się przegląd 5xBaka

   Zakończył się przegląd 5xBaka

   Wczoraj zakończył się przegląd spektakli z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, laureata wielu prestiżowych nagród, gwiazdy naszego teatru - Mirosława Baki, który już od 25 sezonów jest twarzą Teatru Wybrzeże. Miło nam poinformować, że wszystkie spektakle prezentowane w ramach przeglądu cieszyły się ogromną frekwencją.
   Więcejo "Zakończył się przegląd 5xBaka"
  • Zdjęcie artykułu 5xBaka

   5xBaka

   Trwa przegląd spektakli z udziałem jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, laureata wielu prestiżowych nagród, gwiazdy naszego teatru - Mirosława Baki, który już od 25 sezonów jest twarzą Teatru Wybrzeże. Za nami prezentacja G®UPY LAOKOONA, SEKSU DLA OPORNYCH, NA POCZĄTKU BYŁ DOM, CZAROWNIC Z SALEM, otwarcie wystawy MIROSŁAW BAKA: Z WYBRZEŻOWEGO ĆWIERĆWIECZA...
   Więcejo "5xBaka"
  • Zdjęcie artykułu Jubileuszowy SEKS DLA OPORNYCH

   Jubileuszowy SEKS DLA OPORNYCH

   Serdecznie zapraszamy na 100. SEKS DLA OPORNYCH! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.
   Więcejo "Jubileuszowy SEKS DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Pomorska Nagroda Artystyczna dla Doroty Kolak

   Pomorska Nagroda Artystyczna dla Doroty Kolak

   Z radością informujemy, że Dorota Kolak została laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rolę Barbary w SEKSIE DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród odbyło się wczoraj w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
   Więcejo "Pomorska Nagroda Artystyczna dla Doroty Kolak"
  • Zdjęcie artykułu Dorota Kolak nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

   Dorota Kolak nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

   Z radością informujemy, że Dorota Kolak została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rolę Barbary w SEKSIE DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród odbędzie się 25 kwietnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
   Więcejo "Dorota Kolak nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej"
  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH w Tczewie

   SEKS DLA OPORNYCH w Tczewie

   Z przyjemnością informujemy, że SEKS DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy zostanie zaprezentowany dzisiaj o godzinie 16.00 i 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH w Tczewie"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże doceniony w rankingu Gazety Wyborczej

   Teatr Wybrzeże doceniony w rankingu Gazety Wyborczej

   Z radością informujemy, że Teatr Wybrzeże zdominował ranking dziesięciu najciekawszych trójmiejskich spektakli minionego sezonu stworzony przez Mirosława Barana z Gazety Wyborczej. Recenzent wyróżnił aż pięć naszych spektakli - SEKS DLA OPORNYCH, BABĘ CHANEL, NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ, NA POCZĄTKU BYŁ DOM oraz CIAŁA OBCE.
   Więcejo "Teatr Wybrzeże doceniony w rankingu Gazety Wyborczej"
  • Zdjęcie artykułu Trailer SEKSU DLA OPORNYCH

   Trailer SEKSU DLA OPORNYCH

   Zapraszamy Państwa do obejrzenia trailera SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Realizacja: Michał Andrysiak, Tomek Wierzchowski, Maciej Salamon.
   Więcejo "Trailer SEKSU DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Po warszawskiej premierze SEKSU DLA OPORNYCH

   Po warszawskiej premierze SEKSU DLA OPORNYCH

   Wczoraj na deskach Teatru Polonia odbyła się warszawska premiera SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy z mistrzowskimi kreacjami Doroty Kolak i Mirosława Baki. Miło nam poinformować, że nasi aktorzy podbili warszawską publiczność, która nagrodziła ich wielominutową owacją!
   Więcejo "Po warszawskiej premierze SEKSU DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Warszawska premiera SEKSU DLA OPORNYCH

   Warszawska premiera SEKSU DLA OPORNYCH

   W najbliższą niedzielę, 12 lutego o godzinie 19.30 w Teatrze Polonia odbędzie się warszawska premiera SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy z mistrzowskimi kreacjami Doroty Kolak i Mirosława Baki. Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże.
   Więcejo "Warszawska premiera SEKSU DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Sukces SEKSU DLA OPORNYCH

   Sukces SEKSU DLA OPORNYCH

   W miniony piątek na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła się długo wyczekiwana prapremiera SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy z mistrzowskimi kreacjami Doroty Kolak i Mirosława Baki. Spektakl zrealizowany w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!
   Więcejo "Sukces SEKSU DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Prapremiera SEKSU DLA OPORNYCH

   Prapremiera SEKSU DLA OPORNYCH

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się polska prapremiera SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Przedstawienie powstało w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia.
   Więcejo "Prapremiera SEKSU DLA OPORNYCH"
  • Zdjęcie artykułu Wystawa plakatów we foyer Sceny Kameralnej

   Wystawa plakatów we foyer Sceny Kameralnej

   Dzisiejszej premierze na Scenie Kameralnej będzie towarzyszyło otwarcie wystawy z cyklu AUTORZY NASZYCH PLAKATÓW: RYSZARD KAJA.NIE TYLKO DLA OPORNYCH / PLAKATY OPEROWE, WYSTAWOWE I ... SEKSOWNE. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 12.00 do 17.00 we foyer Sceny Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "Wystawa plakatów we foyer Sceny Kameralnej"
  • Zdjęcie artykułu Przed premierą SEKSU DLA OPORNYCH - wywiad z Krystyną Jandą

   Przed premierą SEKSU DLA OPORNYCH - wywiad z Krystyną Jandą

   Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Krystyną Jandą, reżyserką SEKSU DLA OPORNYCH. Wywiad przeprowadziła Martyna Wielewska z magazynu WYBRZEŻA.
   Więcejo "Przed premierą SEKSU DLA OPORNYCH - wywiad z Krystyną Jandą"
  • Zdjęcie artykułu SEKS DLA OPORNYCH na Scenie Kameralnej

   SEKS DLA OPORNYCH na Scenie Kameralnej

   Trwają próby do SEKSU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy. Przedstawienie powstaje w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia. Planowana prapremiera - 20 stycznia na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz 12 lutego w Teatrze Polonia.
   Więcejo "SEKS DLA OPORNYCH na Scenie Kameralnej"